| ForJesus a întrebat:

Raymusic@busonuluiHiggs
Spun ca dacă omori creștini, e posibil sa ajungi în rai...
E adevărat? ce părere aveți?

http://www.TPU.ro/......a-13-20-e/

4 răspunsuri:
| DomineRex a răspuns:

Abia dupa minutul 14 o sa vedeti ca biserica crestina in tarile civilizate e pe moarte.Deocamdata doar in tarile din lumea a 2-a si a 3-a lumea mai crede cu tarie in Dumnezeu, dar cand toata umanitatea va avea acces la educatie, Dumnezeu va murii.
Cui ii pasa de intrebarea ta, crestinismul e pe moarte si implicit Dumnezeul vostru, cu greu supravietuieste, bucurati-va de crestinism cat mai puteti ca asta va fi ultimul secol de existenta a acestei religii.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eram adormit la ora aia nu am spus niciodata asa ceva, m-am referit la lungimea filmului atata de mare dar nu sa indemn la crima nu acuza asa repede

| ForJesus explică (pentru anonim_4396):

Na scuze atunci, dar eu asta am înțeles din răspunsul tău...
Eu asta am întrebat: e posibil asa ceva... și tu asa ai zis : ca "totul e posibil" ce era sa înțeleg?
O seara faina!

| anonim_4396 a răspuns (pentru ForJesus):

M-am uitat la maraton cateva minute era acolo una care isi declara iubirea fata de creator m-am gandit da timp de 22 ore astia se roaga