| măcheamăăăî a întrebat:

Rectific : de ce e pacat sa faci baie duminica?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu este pacat sa te speli, sa fii curat, sa nu deranjezi pe ceilalti cu mirosul sau murdaria ta. Astea sint idei stravechi, cind oamenii se spalau o data pe saptamana si trebuiau sa fie deja curati in zi de sarbatoare. Asa, trebuiau sa se spele simbata. Pentru ca cei lenesi sa nu amine pe duminica, s-a inventat scuza pacatului.

20 răspunsuri:
| danay72 a răspuns:

Nici unde in Biblie nu spune ca e pacat sa te speli, mai pacat e sa nu te speli.

| măcheamăăăî explică (pentru danay72):

laughing)) pacat pentru cei din jur.

| Musique a răspuns:

Că așa zis creștinii.

| PedoBarbie a răspuns:

Păcat e să stai împuţită.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De ce sa fie pacat, cine zice asta, Dumnezeu?
Eu fac baie duminica si inca n-am murit si am toti ochii mei doi.

| măcheamăăăî explică (pentru anonim_4396):

Daca nu ti s-au s-au spalacit ochii e bine.

| anonim_4396 a răspuns (pentru măcheamăăăî):

love struck

| Morphines a răspuns:

Lol, am mai auzit o tâmpenie pe ziua de azi! laughing

| david1234567890 a răspuns:

Fiindcă Dumnezeu a numit-o zi de odihnă.

| Dumniezău a răspuns:

Da de unde ai scos inrebarea asta? Daca asta e pacat eu ma sinucidrolling on the floor

| măcheamăăăî explică (pentru Dumniezău):

Ai mei asa mi-au spus mereu straight face

| Dumniezău a răspuns (pentru măcheamăăăî):

Ma,eu nu stiu de unde le scoateti porcariile astea. Daca o tin tot asa peste vreo 20 de ani o sa zica ca e pacat sa traiestirolling on the floor

| măcheamăăăî explică (pentru Dumniezău):

Eii,exagerezi laughing

| Dumniezău a răspuns (pentru măcheamăăăî):

Am o intrebare:Tu cand iti faci baie?

| măcheamăăăî explică (pentru Dumniezău):

Ma,in intrebare ma refer la spalatul pe par, nu la dus. Si cand fac eu baie nu e problema ta big grin (oricum nu Duminica momentan, pana ma lamuresc ce-i cu asta ) laughing

| SuneteDeChitara a răspuns:

Nu e pacat sa faci baie duminica.

Răspuns utilizator avertizat
| Aηdяєєa a răspuns:

Nu am mai auzit intrebarea asta. De ce sa fie pacat? Ca doar te speli, nu faci nimic rau.

| Nemesis2012 a răspuns:

Nu cred ca exista asa o regula, sa inteleg ca trebuie sa te duci jegos la biserica etc. laughing

| papercut15 a răspuns:

Nu am auzit asta pana acum, de ce sa fie pacat? Nu e.