| kamykaze88 a întrebat:

Reincarnarea exista? Eu cred ca da voi? Apropo daca da ce ati fost in vietile anterioare si in ce an ati decedat?

Răspuns Câştigător
| Wihox a răspuns:

Eu unul cred ca toate religiile au ceva bun. pentru ca nu ar fi lasat dumnezeu un popor mic cu religia corecta si restul pagani. Eu sincer nu cred nici in iad, cred ca Dumnezeu, pentru ca ne iubeste, daca am gresit ne mai da o viata ( reincarnare) si inca una pana ne mantuim.

22 răspunsuri:
| FucktheSystem a răspuns:

Dacă există reîncarnarea în 69(1969, a nu se înțelege pervers) aveam 20 de ani și am mers la Woodstock cu o camionetă VW albastră.

| Woodenpints91 a răspuns (pentru FucktheSystem):

Şi în 70 ţi-am dat eu cu barda în capbatting eyelashes

| FucktheSystem a răspuns (pentru Woodenpints91):

Neah, am murit în anii 80 că a trebuit să curentul punk, Sex Pistols, Misfits, chestii chestii.

| DrunkenRat a răspuns:

Am fost un iepure australian inflacarat. Reincarnarea este o chestie vazuta destul de prost, adica nici religia (crestina) nu o accepta, nici principiile stintifice.

| shadovv a răspuns:

Daca reincarnarea exista... atunci hai sa ne omoram toti romanii. Poate ne vom reincarna in ceva mai pasnic.

| harciog a răspuns:

Nu-ti pot spune pentru ca stiu si cind si cum voi crapa, problema este ca n-am cum sa demonstrez si nici sa fac ceva impotriva si atunci va ramine mereu o incertitudine, o intimplare pentru ceilanti.Sint trairile mele in definitiv, cu ce te ajuta pe tine?

| kamykaze88 explică (pentru harciog):

Sincer trairile celor din jur te ajuta sa iti intaresti caracterul nu numai trairile tale sunt importante si a altora sunt

| harciog a răspuns (pentru kamykaze88):

Incerci sa te minti singur prin cele ce mi-ai afirmat si stii bine asta.Iti place sa crezi cind stii finalul.Totusi si a crede e o traire.Succes.

| nesuferit a răspuns (pentru kamykaze88):

Eu cred in zeul maimuta tu crezi?
ce te face pe tine sa crezi in reincarnare? toate amintirile omului sunt stocate in creier, care este o "chestie" materiala iar atunci cand moare toate informatiile se pierd, daca imi dai niste arumente solide ma apuc e yoga big grin

| Holocaust a răspuns:

Reîncarnare? Nu sunt aşa sigură.
Dacă ar fi să mă iau după testele de pe net făcute la plictiseală, am fost un marinar ce a murit de ciumă prin 1800 şi ceva.

| anonim4565 a răspuns:

Prostie
eu nu cred ca nu stiu sigur ca nu exista
asta cu reincarnarea e o prostie

Răspuns utilizator avertizat
| xname23 a răspuns:

Cred in Dumnezeu dar nu cred ca exista reincarnare!

| GusWaters a răspuns:

Adolf Hitler, bitchez!

| kamykaze88 explică:

Super tare eu am fost pilot japonez. am decedat in 1942 am fost doborat. am murit cu un glont in cap

| Archdaemon a răspuns:

Da am fost o soparla apoi un gandac, o furnica etc...

| AlecsOne a răspuns:

rolling on the floor e o superstitie

| Lamaitzza a răspuns:

Nu este real happy

| AnNéVidoff a răspuns:

Nu cred in asa ceva dar daca vrei ceva cel mai aproape de realitate citeste biblia!

| kamykaze88 explică (pentru AnNéVidoff):

Am citit stiu si ce scrie in Biblie cunosc religia prea bine sincer 15 ani din viata am fost FANATIC religios