| Narfundo a întrebat:

Religia nu-i buna pentru nimeni! Oare este asa cu adevarat?!

21 răspunsuri:
| EmaS a răspuns:

Sigur ca nu este adevarat. Cum sa fie?!

| MMihai a răspuns:

Depinde cum vezi și cum înțelegi lucrurile!

| OOOLEOOO a răspuns:

Religia e buna pentru cine alege sa traiasca cu ea.

| RAY a răspuns:

Are si partile ei bune cum ar fi?
pe uni le schimba in bine, ajutorul intre membri = comunitate-pocaiti la asta ma refer
nu putem spune ca este rea,orice lucru are si lucruri pozitive si lucruri negative
are foarte multe negative = indoctrinare,manipulare, miciuna ca exista zeii, viata de dupa etc
religia a tinut lumea in loc mileni, a fost mereu impotriva cunoasteri, stiintei etc

| Mădă0611 a răspuns:

E buna pentru cei slabi, cei "bolnavi" - care isi ignora empatia, si pentru cei care nu se tem de lege --> http://www.descopera.ro/......nta-in-rai :))

| AvalohAlyn a răspuns:

E o stupizenie ce ai zis.In cate cazuri si in cati oameni a tamaduit Dumnezeu bolile si suferintele si le-a dat sens la viata.Le-a dat scop si le-a schimbat viata in fericire, iubire si credinta.

| M25M a răspuns (pentru AvalohAlyn):

Nu se referea la "interventia" divina ci la religie care este cauza unor multor milioane de decese.

| M25M a răspuns:

Este buna doar pentru cei care profita de pe urma religiei.
Mai mult ca sigur stii crimele in numele religiilor si a zeilor asa ca nu ti le mai insir, intelegi tu ideea.

| BeyondTheDarkSun a răspuns:

Cum dracului sa nu fie buna pentru nimeni? Cum mai pot supravietui burtile preotilor, cu bani de la saraci, si bogati? Numai banul conteaza in religie.Deci,e ca si cum ai spune ca o afacere nu aduce profit, ca religia.Religia e o afacere profitabila.

| Narfundo explică (pentru BeyondTheDarkSun):

Rusine sa-ti fie

| rapidistuul a răspuns (pentru BeyondTheDarkSun):

Imi este mila de tine.

| dragos9234 a răspuns:

Nu!

| Brâncuşi a răspuns:

Eşti ironic, Religia are o importanţă foarte mare în sufletul nostru, adică nu-i nimic rău să crezi în ceva care nu ai văzut dar în viaţa noastră aceste "gânduri" să le spun aşa ne ajută suntem diferiţi.
O seara minunată Mental!

| andreiush25 a răspuns (pentru Brâncuşi):

Adica tu crezi in ceva nedovedit, si te simti impacat?

| Zenit313 a răspuns:

99% adevarat! happy

| AureolaMofetica a răspuns (pentru Zenit313):

Cred ca pentru budisti e buna, ca ii face foarte calmi si pasnici. Daca toti ar fi asa atunci ar fi buna pentru ca s-ar evita conflictele.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ironic,cand ai intrat pe sait era crestin, iar acum esti ateulaughing

| SolitarHacker a răspuns:

Religia e buna pentru aia care o practica Preoti calugari etc eu sunt Ateu laughing)

| Calininio a răspuns:

E buna pentru prosti, sa-i tina in frau.

Răspuns utilizator avertizat
| NeverSayNever a răspuns:

Eu cred ca fara religie, fara sa crezi in Dumnezeu e ca si cum ai trai fara rost pe pamant.Si cand zic religie ma refer la tot ce tine de fiinta si sufletul nostru, nu la preoti.