| BeyondTheDarkSun a întrebat:

Religia presupune sacrificii.Care sunt acelea,tinand cont de religia din care faceti parte, si de propriile conceptii?

Răspuns Câştigător
| trolololo a răspuns:

Sa tăiem porcii de Crăciun, mielul de Paste, sa dam bani la preoți, la Catedrala Mântuirii Neamului, lupte creștine cu agheasma. Lucruri firești și creștinești.

7 răspunsuri:
| William a răspuns:

Ce-ti pasa tie? oricum esti ateu.

| BeyondTheDarkSun explică (pentru William):

Asta era grija ta? Ca-s eu ateu? Raspunde la intrebare, daca esti in stare, si cu asta basta.

| dragos9234 a răspuns:

Si daca nu fac parte din nici o religie?
Nu pot raspunde? happy

| BeyondTheDarkSun explică (pentru dragos9234):

Pot raspunde si cei fara religie, iar avantajul lor e ca pot alege orice religie, sa o disece laughing

| dragos9234 a răspuns (pentru BeyondTheDarkSun):

Cel mai mare sacrificiu pe care orice religie il presupune este ratiunea.

| Zenit313 a răspuns:

Sacrificiul de a accepta realitatea, indiferent daca imi place sau nu!

| tasmania a răspuns:

Eu-l sau ego-ul proprii, astfel incat sa putem spune ca "nu mai traiesc eu, ci Hristos traieste in mine".