| RAY a întrebat:

Reprezinta ateismul paginile asa zise ateiste de pe facebook?

Răspuns Câştigător
| SelenatorGx3 a răspuns:

Unele sunt batjocoritoare ...este peste limita decentei cateodata. nu, nu cred ca le reprezinta in totalitate.

Sau poate mai sunt si atei care iau in ras personajele crestine, dar parerea mea este ca e nepotrivit.

| RAY explică (pentru SelenatorGx3):

Imi era dor de avatarul tau sal revad din nou, ai dreptate alea nu sunt pagini ateiste si anti teiste, ateismul nu este antiteism cum cred uni

| Lizzu a răspuns (pentru RAY):

Asta inseamna ca ateismul este pacifist si decent? Iar antiteismul nu?

Pai am tot fost pe aici dar nu ne-am intersectat happy

| RAY explică (pentru Lizzu):

Ateismul nu este o filozofie care sa presupuna decenta sau pacifismul, nu mi se pare frumos sasi bati de credinta altora

| Lizzu a răspuns (pentru RAY):

Aha.
Asa e ...totul pana la o limita.

| RAY explică (pentru Lizzu):

O adevarata pagina ateista ar trebui sa contina niste argumente dar fara jigniri aduse unei anumite religii, si definitia ateismului, in scimb eu am vazut doar bataie de joc asta nu-i ateism eliza e naspa cand una e cea ce crezi si alte cea ce vezi mai ales cand citesc definitia si vad ca am dreptate

| Lizzu a răspuns (pentru RAY):

Mhm happy
Si eu am mai intrat pe unele dar niciuna nu este in intregime serioasa.

| RAY explică (pentru Lizzu):

Eliza am vazut azi un film, serial mestri groazei despre un nebun care intra in corpul unei fete curios e faptul ca cu cat avea mai multe halucinati cu atata avea convingeri mai multe ca este real, eu am fost banat cand am spus ca ateismul nu-i un cult, unele persoane se cred inteligente, mai sus fata de alti

| Lizzu a răspuns (pentru RAY):

Da,cateodata cred si eu la fel. Cu cat ai mai multe credinte si te adancesti in ele cu atat le sustii mai mult si le simti ca facand parte din tine..suna putin fanatic? Poate toate au un scop. Poate te vor determina sa le sustii in continuare sau dimpotriva, sa le parasesti.

Nu ai ce face sa elimini cenzura din lume. Omenirea nu se va schimba prea curand cu tot efortul depus.

| RAY explică (pentru Lizzu):

Draga eliza sa vb in nume propiu nu numele tuturor ateilor

| Lizzu a răspuns (pentru RAY):

Era o presupunere...

17 răspunsuri:
| M25M a răspuns:

Singura pagina care mi se pare decenta este Global Secular Humanist Movement.

| RAY explică (pentru M25M):

Da pagina este buna, astea romantesti nu reprezinta deloc ateismul

| Lizzu a răspuns (pentru M25M):

Interesanta pagina intr-adevar. Era un mesaj-intrebare care spunea : Daca toti oamenii sunt copiii domnului de ce Iisus era mai special?

M-a pus pe ganduri.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Clar nu, de ex am intalnit o pagina ''Dumnezeu'' pe fb si continea numai icoane facute praf la pizap sau photoshop, clar admini nu pot fi numiti ateii, un ateu (din cat ii cunosc eu) isi sustine cu tarie argumentele dar totusi respecta religia.

| RAY explică (pentru anonim_4396):

Corect asa e, aia e bataie de joc nu ateism, acele persoane denigreaza ateismul si asa imagine patata din cauza comunismului

| Lizzu a răspuns (pentru anonim_4396):

Asa e, stiu pagina. Unele le mai nimeresc, altele...le injosesc grav.

| SelenatorGx3 a răspuns:

Paginile de pe Facebook mi se par mai mult sataniste. Nu ai observat şi tu că iau în batjocorire orice icoană? Cred că aceştia ştiu mai multă religie decât mine la câte icoane au căutat.