| NemNUZ a întrebat:

Resedinta bisericii catolice e la Vatican, atunci unde e resedinta bisericii ortodoxe?

8 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

La ortodocsi nu exista un cap al bisericii ortodoxe, asa cum este Papa. Fiecare biserica ortodoxa dintr-un stat este independenta de cele din alte state(nu este subordonata), ele se considera biserici surori, pe picior de egalitate. Numai bine!

| adulahfaapdoøjadjal a răspuns:

In Las Vegas

| NemNUZ explică (pentru adulahfaapdoøjadjal):

Aha, ok bine mersi acum du-te si uitate la desena animate

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In cer.biserica crestina ortodoxa prefigureaza imparatia lui Dumnezeu pe pamant.este biserica luptatoare, in stransa legatura cu biserica biruitoare din ceruri.capul bisericii este Iisus Hristos, iar ea biserica este mireasa lui.biserica de pe pamant pastorind pe cei vremelnic traitori si rugandu-se pentru cei adormiti si pentru iertarea lor.

| Xenya a răspuns:

La Ierusalim!

| xBya a răspuns:

In Mama Rusie...

| i86e2 a răspuns:

Eu știam că era la Constantinopol, acum e numit Istanbul.