| dragos9234 a întrebat:

Respecti tu,crestinule, toate dorintele Dumnezeului tau?

33 răspunsuri:
| BeyondTheDarkSun a răspuns:

Doar aia fanatici.Nu exista crestin "de rand" care sa nu fi incalcat in viata lui o porunca a lui Dumnezeu.

| EmaS a răspuns:

Pentru un crestin autentic nu numai cu numele (cum fac multi caz de numele denominatiunii din care fac parte), a pacatui este un accident nu un mod de viata.Cand te intorci la Dumnezeu renunti la placerile trecatoare si faci voia lui Dumnezeu.Dar daca totusi cineva a pacatuit avem la Tatal un Mijlocitor pe Isus Hristos.

| Alexutzudragutu2002 a răspuns:

Nu nu prea pe toate

| RAY a răspuns:

Nu frate, azi am trecut pe langa o virgina si aveam la mine 50 de galbeni in loc sa o violez cum imi cere domnul eu am trecut pe langa ea

| Zenit313 a răspuns:

Daca crestinii respectau toate dorintele lui Dumnezeu, atunci nu mai exista omenirerolling on the floor

| besleaganicolaecosmin a răspuns:

Da doar partial, mai si gresim.

| RAY a răspuns (pentru EmaS):

Um fac multi caz de numele denominatiunii din care fac parte?

| RAY a răspuns (pentru BeyondTheDarkSun):

In special aia fanatici pacatuiesc, isi urasc aproapele incalca baza nt

| BeyondTheDarkSun a răspuns:

Uite-l si pe Ghandi, ce-si varsa sentimentalismul, empatia, si credinta mirifica, intr-un mod cu totul si cu totul nou.

| Dvxy97rulov a răspuns:

Care d-zeu? Care crestin?

| WR104 a răspuns:

Nu.

| BeyondTheDarkSun a răspuns:

Imi place stilul tau umoristic, continua te rog.

| riri2 a răspuns (pentru EmaS):

Am citit si mi-a placut ce-am citit.
Si eu spun la fel: unui crestin adevarat, nu doar nominal, ii este important sa faca mereu voia lui Dumnezeu. Evindent, nefiind perfecti, nu vom reusi aceasta. Insa conteaza sa ne straduim permanent.
Si da, il avem ca mijlocitor pe Isus.

Intrebarea mea, deoarece (daca-mi amintesc bine) sunteti o sustinatoare a doctrinei trinitatii: daca Tatal si Isus sunt unul si acelasi, atunci de ce ar fi nevoie ca Isus sa mijloceasca intre oameni si Dumnezeul atotputernic?

| milan9 a răspuns:

Nici o "versiune creştină" din cele 39000 de grupări de "inspiraţie" creştină nu afirmă că Dumnezeu Tatal şi Dumnezeu Fiul ar fi aceeaşi "PERSOANĂ"!

| riri2 a răspuns (pentru milan9):

"Trinitate
Definiţie: Doctrina fundamentală a religiilor creştinătăţii. Potrivit Crezului atanasian, există trei persoane divine (Tatăl, Fiul şi Duhul sfânt), fiecare dintre ele fiind considerată eternă şi atotputernică, nici mai mare, nici mai mică decât celelalte, fiecare fiind considerată Dumnezeu, toate împreună formând totuşi un singur Dumnezeu. Alte formulări ale dogmei subliniază faptul că aceste trei „Persoane" nu sunt fiinţe separate şi distincte, ci trei manifestări ale esenţei divine. De aceea, unii trinitarieni afirmă că Isus Cristos este Dumnezeu sau că Isus şi Duhul sfânt sunt Dumnezeu."

| Iulian922 a răspuns:

Nu toti crestinii respecta regulile lui Dumnezeu. Eu nu le respect pe toate, dar nici nu as reusi vreodata.

| William a răspuns:

Nu toate, de fapt aproape niciuna.

| EmaS a răspuns (pentru riri2):

Pentru ca El este singurul Mijlocitor intre Dumnezeu si oameni.

| unknownn a răspuns:

Vezi cum vorbesti fututi-o pe mama ta in gura. A-ti facut armata impreuna? Mars la abecedar de prost!

| riri2 a răspuns (pentru EmaS):

Asta e clar. Si eu il accept ca Mijlocitor, adresandu-mi si rugaciunile prin Isus Cristos, conform Bibliei.
Insa intrebarea mea era alta...
Oricum, o zi buna!

| Inferno a răspuns:

"Esti chiar prost sau nu mai stii nici sa scrii corect?"
Nu vreau sa consum proteine pretioase deplasandu-mi mana pe tot cuprinsul tastaturii doar pentru a scrie corect unuia ca tine.

| dragos9234 explică (pentru unknownn):

laughing

| ghandi2013 a răspuns (pentru Inferno):

Lene vs analfabetism?
Sau doar greseala de pseudo-intelectual.

| 4b a răspuns:

Macar imi dau silinta...

| dragos9234 explică (pentru ghandi2013):

Vad ca imparti totul in 2 tabere.
In care din ele te afli tu? Sau poate te afli in ambele.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu, legile sunt pentru a fi incalcate!- eddie murphy smug

| Inferno a răspuns (pentru ghandi2013):

Daca nu ai fi troll...

| Inferno a răspuns (pentru ghandi2013):

Apropo,oare ce faca mama ta stie ce face copilul ei pe calculator? Ce ar spune daca ar vedea?

| ghandi2013 a răspuns (pentru Inferno):

Raspuns utilizator suspendat. rolling on the floor
Nu se vede raspunsul tau, era interesant?
Oricum parerea unui spala-varza nu intereseaza pe nimeni.

| Inferno a răspuns:

Cum spuneam: Daca nu ai fi troll...