| alin131 a întrebat:

Rugati-va la Dumnezeu Tatal cel din ceruri si la Iisus Hristos ca sa ne fereasca pe toti de puterea ciclonului si sa fim sub protectia lui Dumnezeu.

Adapostiti- va si rugati- va neincetat.

8 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Ne mai rugam bem o bere ne batem nevasta, copii da suntem sfinti

| SG1995 a răspuns:

Pe bune? Acum vreo cateva zile cineva mi-a zis ca o mini-tornada a lovit Timisoara, si distinusul domn, mi-a mai zis ca de fapt e o pedeapsa divina respectiva tornata, si ce cel mai bizar e ca omul respectiv nu e prost sau ignorant, ci doar indoctrinat, in fine argumentului sau a fost ca fenomenul nu e unul natural, desi are dreptate, nenatural nu inseamna imposibil, tati aia e mana omului, ampoluat planeta si acum vedem consecintele, climatul sufera modificari, in mod normal in Europa, mai ales in cea estica nu are loc astfel de fenomene, dar e efectul de sera...

| WaterDrop a răspuns:

Ma rog la El zilnic in ultimii ani sa se destepte lumea. Si uite ce primesc sad

| xerxes1 a răspuns:

Ciclonul nu e tot de la Dumnezeu?

| N0xEterniS a răspuns:

Roaga-te, roaga-te, traieste in frica.

| Mclaren12 a răspuns:

Hah trolling ieftin.

| CatalinVictor1985 a răspuns:

Cel mai bine e sa te faci ateu pentru ca dumnezeu nu exista si nici nu a existat vreodata. E inventia propovaduitorilor care intre timp au ajuns catolici si ortodocsi. Cei care au facut universul sau universurile sunt altii pentru ca nu este unul singur si in nici un caz nu vor veni sa te salveze decat daca omenirea e in pericol si doar daca vor vrea acest lucru. Nu stiu cine a creat viata aici dar eu cred ca a fost creata de cei cu ozn-urile desenate prin pesteri care au vechimi de 3000, 5000 sau 10.000 de ani. Degeaba crezi in dumnezeu daca nu poti vedea minciunile care sunt chiar in ochii tai cand auzi sau citesti acele minciuni

| VictorFenrir a răspuns:

Wtf! Genul asta de oameni ma fac sa fiu dezgustat cateodata de chestia asta cu religia, rugatul fara rost nu ajuta la nimic.Roaga-te sa iti revina creierul in cap ca vad ca e plecat in vacanta.