| OctavianDanielMaria a întrebat:

S-au inmultit animalele, plantele, virusii, bacteriile si fungii pe arca lui Noe?

18 răspunsuri:
| NietzscheFrumosSiDesteptSunt a răspuns:

Orgie ce-a fost acolo.

| StrongHeart a răspuns:

Daca ai avea acces la arhivele de la Vatican, cu siguranta ai avea raspunsul.Pe TPU, sanse mici.

| Algo098 a răspuns:

Le-a luat Noe fara numar happy

Răspuns utilizator avertizat
| Algo098 a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Inseamna ca avea microscop si numara bacteriile laughing Trebuia nu mai bage nici un om nici un animal, nici pe el, ca se depasea numarul de bacterii. Precis ca i-a dat dezlegare la microorganisme sa bage la nimereala.

Răspuns utilizator avertizat
| Algo098 a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Poate ca au avut provizii cu "iarba" la congelator pentru tigri si lei laughing

| Algo098 a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Leii, tigrii, ursii si restul herbivoarelor au trebuit sa tina post cateva zeci de ani pana s-au inmultit erbivorele, ca daca le consumau imediat dispareau speciile si il nemultumeau pe Dz cel atotputernic laughing

Răspuns utilizator avertizat
| Algo098 a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Sarpele a fost bagat intentionat in arca ca sa ispiteasca animalele si sa se inmulteasca asa cum a facut Dz si cu omul laughing

| Algo098 a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

A fost munca grea pentru Noe. N-a vrut Dz cel atotputernic care a facut totul, poate face orice si stie tot sa rezolve el problema laughing

| Algo098 a răspuns:

Dz avea o putere asa de mare incat avea nevoie de o barca si de Noe.

Răspuns utilizator avertizat
| Helper07 a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

E in munte

Răspuns utilizator avertizat
| Helper07 a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Ce vrei sa vezi? Muntele?
S-au vazut pe video structurile lemnoase din stanca.