| Inferno a întrebat:

Sa presupunem ca Biserica ar spune ca Dumnezeu nu exista si ca totul a fost o minciuna, cum ai reactiona tu, ca si crestin, in aceasta situatie?

11 răspunsuri:
| OOOLEOOO a răspuns:

Cine arunca bani? Cine isi arunca afacerea? Nimeni.

Arunca o sticla goala pe jos, altul o va lua de acolo.E la fel, arunca afacerea in nimic altul va veni si o va ridica inapoi.

| 4b a răspuns:

Tu nu asculti de bisericawinking nu i-a iti coordoneaza viata...

| pesciolino a răspuns (pentru 4b):

Cuvantul iti coordoneaza viata!

| 4b a răspuns (pentru pesciolino):

Punct ochitwinking

| 4b a răspuns:

Prostia lui daca nu intelegewinking

| Cosmin86 a răspuns:

As aplauda happy

| reihiuke a răspuns:

Nu se poate intampla asta. Nu poate Biserica spune ca Dumnezeu nu exista. Un om sau cativa oameni pot spune acest lucru. Cum masele se intorc greu de la o parere la alta, mai ales cand e vorba de credinta, sa presupunem ca oricare 10 oameni importanti ai bisericii ar sustine asta, (chiar si papa), atunci restul preotilor si credinciosii ar considera ca e o erezie si ca s-a intamplat ceva rau cu acei oameni si vor gasi o solutie sa-i inlature de acolo. Intelegi? Ei vor fi considerati eretici sau decazuti sau cum vrei tu. si Biserica va ramane la fel in continuare happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

As trai la fel dupa aceleasi principii, fiindca daca am 48 de ani si am trait binisor as spune dupa p[rincipiile crestine pe care le-am incalcat destul de des, o mai duc eu cativa ani tot asa.problema e ca tot as fi sceptic stiind ca ratacirea anilor din urma vine si prin biserica.nu as crede si nici convins nu prea as fi.de ce? fiindca este scris; se cade sa ascultam mai mult de Dumnezeu decat de oameni.iar preotii,papii,pastorii,cuvantatorii,si alti conducatori religiosi, sant totusi oameni, manati si ei de orgolii, pofte, slabiciuni, etc.

| Fantastic7 a răspuns:

Imi plac intrebarile talerolling on the floor)))))))

| iamy a răspuns:

Oamenii intelepti, chiar daca toate legile ar fi abolite tot ar trai in acelasi mod.

| pesciolino a răspuns:

De fapt ne spune acest lucru si inplanteaza acest gand in inimile copiilor nostri, prin simplul fapt ca nu fac ce este SCRIS.