| DarkOrbitMoon a întrebat:

Sa presupunem ca o femeie insarcinata coboara scarile,scarile au fost spalate recent,ea aluneca,cade,si piedre copilul.Din cate stiu copii avortati ajung in iad, in acest caz unde ajung?

5 răspunsuri:
| Zenit313 a răspuns:

Din cate stiu, indiferent ce viata ducem sau cum murit, ajungem la 2m sub pamant si se termina absolut totul.

Din punct de vedere religios, toti copii se nasc cu pacatul stramosesc si prin suferinta mortii, acest pacat este iertat si ajung in Rai chiar daca nu au avut parte de botez, pentru ca acest lucru nu a fost posibil si nu a fost vina copilului.

| milan9 a răspuns:

Ce vină a avut copilul? Dumnezeu nu este absurd. Dumnezeu este însăşi IUBIREA!

IUBIREA însă poate fi acceptată sau poate fi refuzată; omul se condamnă singur făcând paşii "apropierii" sau ai "abandonării" Lui. Omul se judecă singur!

| besleaganicolaecosmin a răspuns:

Tot in iad.

| MeimeiPinguinu a răspuns (pentru besleaganicolaecosmin):

Ai sa mori prost.

| besleaganicolaecosmin a răspuns (pentru MeimeiPinguinu):

Dar am sa te vad cum mori tu < desteptule > te bagi in seama ca... pinguinule, oricum omul cat invata tot prost mori!