| Garganoit a întrebat:

Sa vedem... daca dumnezeu nu are inceput asta inseamna ca a trait o eternitate si inca mai are laughing, si pamantul este creat de, sa spunem dupa biblie, 5000-10000 de ani, de ce nu credeti ca noi nu suntem doar o faza trecatoare, ceva "amuzant" in eternitatea lui dumnezu?

46 răspunsuri:
| BlackSulphur a răspuns:

Mai degraba ar merge intrebarea "Ce naiba a facut dumnezeu in restul eternitatii? A stat plictisit?"... Merge la fix cu ideea de faza trecatoare!

| Garganoit explică (pentru BlackSulphur):

Sau asa laughing

| Lizzu a răspuns:

Adica sa fim materie prima pentru o comedie? sad

Oare ne-a creat din plictiseala, sa-l intretinem cu giumbuslucuri ca niste clowni? crying

| Garganoit explică:

Sunt ateu.dar vreau raspunsul crestinilor laughing

| EmaS a răspuns:

Nu. Dumnezeu ne-a creat ca sa fim ca o familie.

| Garganoit explică (pentru EmaS):

Dupa o eternitate, ce a durat atat?

| EmaS a răspuns (pentru Garganoit):

Poi de unde stii tu dupa cat timp?

| Garganoit explică (pentru EmaS):

Pai nu spune in biblie ca dumnezeu nu are inceput si ca noi avem -_-

| EmaS a răspuns (pentru Garganoit):

Aici pe pamant avem sfarsit, dar viata nu se termina la mormant.Moartea este trecerea la viata vesnica.

| OrionM6 a răspuns:

Ce-ar fi sa-si tina fiecare religia acasa la el, fara sa incerce sa le-o bage altora pe gat? (hai ca ar fi frumos asa happy )

| Garganoit explică (pentru EmaS):

Mda, eu intreb ceva si tu gasesti alta prostie, un raspuns concret nu ai?

| Garganoit explică (pentru OrionM6):

Din pacate nu e asa laughing

| Exilee a răspuns (pentru Garganoit):

''La Inceput era Cuvantul si Cuvantul era cu Dumnezeu, si Cuvantul era Dumnezeu ( 1 Ioan 1, 1).

| Duucu a răspuns:

Ichigo vs Ulquiorra.Pe cine pariezi?

| OrionM6 a răspuns (pentru Exilee):

Thanks... pretty fuckin' usefull

| EmaS a răspuns (pentru Garganoit):

Daca esti asa destept da tu un raspuns mai bun.

| Garganoit explică (pentru Exilee):

Un "raspuns" care nu e citat din biblie

| Exilee a răspuns (pentru OrionM6):

Tu de unde-ai mai aparut rockere?happy
Eh... ce placere imi face sa stiu ca exista oameni ca tine care ma fac sa zambesc si-n cele mai grele momente happy.
Te iubesc!

Vezi ca s-a dat demult stingerea.

| OrionM6 a răspuns (pentru Exilee):

Eu? Pai tu esti ala credincios, de ce nu-mi spui tu de unde am aparut? (ca altfel eu iti spun definitia biologica a originilor mele)

E foarte dragut ca te amuz, ai impresia ca zeul tau o sa-si abata ura si furia asupra mea pentru ca ii neg existenta sau ce? Asteapta tu mult si bine la asta happy

| Garganoit explică (pentru EmaS):

WoW... stai sa iti citez din biblie

Răspuns utilizator avertizat
| Garganoit explică (pentru Exilee):

De unde sti tu cand e stingerea, scrie in Biblie?

Răspuns utilizator avertizat
| Garganoit explică (pentru Dani_Doroga_1984):

Spune si ea ce stie de la bunica

| OrionM6 a răspuns:

Hai sa va dau eu de gandit putin happy Pamantul e a aparut acum aprox. 4.57 miliarde de ani; Viata (prima molecula) a aparut acum aprox. 4 miliarde de ani; Acum cateva milioane de ani a aparut si "omul" pe planeta, in aceste "cateva" milioane de ani au existat CATEVA mii de zeitati venerate, daca nu a fost dovedita existenta niciunei zeitati din acelea si s-a trecut la altele, ce te face sa crezi pe tine (om inchis la minte) ca tocmai zeul in care crezi tu e cel real?

Think about it...

Răspuns utilizator avertizat
| robroy a răspuns:

Poate daca cei care nu cred si cei care cred in Dumnezeu s-ar intelege si nu s-ar mai ciondranii atat ar ajunge la un consens, eu cred ca nu cearta si violenta verbala il convinge pe om, si despre radacinile noastre si unde vom ajunge nu are rost sa discutam, e timp pierdut, intram in discutii care nu ar trebui sa ne preocupe, avem altele mai rele pe cap, de exemplu de divergentele intre crestini, neoprotestanti, atei etc, trag ponoasele altii care rad de noi cum ne contrazicem si ne dam in cap pentru nimic.

| Mikhtarian a răspuns:

In aceea eternitate,poate a pregatit Scripturile.
Crezi ca gata,a dat din degete poc,lume, oameni rai, planeta infundata in rautate, gata.
Dumnezeu este trecutul, prezentul si viitorul.

| Garganoit explică (pentru robroy):

Si tot nu ai raspuns la intrebarea mea laughing)

| Garganoit explică (pentru Mikhtarian):

Mai rupt...tu stii ce inseamna eternitatea?