| anonim_4396 a întrebat:

Sa zicem ca esti obligat sa impusti niste persoane, unul e ateu, altul e crestin, si doar lucrul asta o sa-ti fie comunicat despre ei
Trebuie sa impusti pe unul dintre ei
Sa zicem ca daca nu o faci iti sunt impuscate toate persoanele dragi si la randul tau esti si tu impuscat
Deci, ce alegi?

27 răspunsuri:
| danay72 a răspuns:

Nu ii împușc. Dacă mor eu și cei dragi, Dumnezeu are grija ca la timpul potrivit sa ne învie. Ioan5:28,29

| RAY a răspuns:

As prefera eu sa fiu impuscat decat sa omor pe cineva nevinovat

| Drimmero a răspuns:

E bun trolling-ul?

| anonim_4396 explică (pentru Drimmero):

E bun, dar am fost complet serios aici

| Drimmero a răspuns (pentru anonim_4396):

Logic ar fi sa indrepti pistolul/pusca spre psihopatul care te pune in situatia aia

| anonim_4396 explică (pentru Drimmero):

Dar daca e o intreaga brigada cu pistoalele pe tine si mai sunt si lunetisti pe afara, daca iesi?

| Drimmero a răspuns (pentru anonim_4396):

Filmele deja strica mintea!

| anonim_4396 explică (pentru Drimmero):

Nu ma uit la filme de genul cu mafioti

| Mayhem666 a răspuns:

Simplu, sa il impusc pe unul dintre cei doi, dar as prefera o metoda mai sadica, ca daca il impusc e mult prea simplu laughing
*Psycho Laugh*

| SG1995 a răspuns:

Sa-mi asum "crima" pe care nu am comis-o decat sa ucid.

| mentholinks a răspuns:

Impusc pe toata lumea si pe cei ce ma obliga iar la final ma impusc si eu.

Răspuns utilizator avertizat
| Superior a răspuns:

Greu de raspuns....probabil,daca capul acelei organizatii ar fi in zona,l-as impusca pe el,chiar daca presupune sa mor,dar macar am scurtat viata unui nenorocit. Daca nu as avea de ales,as impusca crestinul, fiind o optiune mai buna. De ce? Consider ca daca e crestin, va ajunge in rai si nu va avea de patit. Daca e ateu, va ajunge in iad, pe cand daca il las in viata o sa mai aiba timp sa o ia pe calea cea dreapta.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Oau.
asta e una grea
de cand o gandesti?

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

De 2 minute

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Presupun că nu merge varianta de a-i împușca în mână sau în picior.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Nu
Ci in cap sau inima

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Păcat.

| Iunix a răspuns:

Varianta 1.

Îl împuşc pe ăla care mă pune să-i împuşc pe cei doi. Dacă acest lucru nu e posibil trec la

Varianta 2 :

Îl împuşc pe creştin ca să-l duc mai aproape de Dumnezeu.

| August99 a răspuns:

Ma impusc pe mine. se pune?

| BogdantheDreamer a răspuns:

Sunt crestin. Nu ucid.

| anonim_4396 explică (pentru BogdantheDreamer):

Iti sunt ucisi apropiatii daca nu ucizi

| Idris a răspuns:

Qur'an 6:151: "(...)nu ucideţi pe nimeni pe nedrept, căci Allah v-a oprit aceasta. Pe acestea vi le porunceşte. Poate veţi pricepe!"

Qur'an 17:33 "Și nu luați sufletul pe care Allah l-a socotit oprit, decât pe drept!"

Răspuns utilizator avertizat
| Aika十六 a răspuns:

A doua varianta.

| TheGirlInBlack a răspuns:

Decat sa imi fie impuscate persoanele dragi, prefer sa ii impusc eu pe acei 2 oameni.