| Spitz10 a întrebat:

Sal tpu.Am vazut ca multi dintre voi,intr-un fel sau altul sunt atei. Vreu sa vad din cei care raspund, care sunt atei si care sunt crestini.Cel mai bun raspuns dintre tabere(atei si crestini) primeste funda.Si nu vreau sa spuneti ca nu sunteti atei ci doar nu credeti in Iisus.Raspundeti doar cu Ateu sau Crestin

Răspuns Câştigător
| PαtнwαуTσBℓιѕѕ a răspuns:

Unii sunt atei, altii crestini.Parerea mea este ca am foarte multe dovezi ale existentei lui Dumnezeu, si cred ca ceea ce am este foarte putin pe langa cate sunt. Evident, sunt ignorate, ca doar sunt "vrajeli". Numai zic, parerea mea este ca ateismul a fost creat pentru masele de oameni.Adica Iisus ne zice"cine nu e cu Mine, este impotriva Mea". Adica, o modalitate de a duce bietul om in iad.Adica,tot in iad ajunge daca este satanist, si la fel si cu ateismul.Asta e parerea mea. Daca nu suntem cu Iisus, suntem impotriva Lui, nu putem fii neutrii, atunci automat suntem cu cel rau.
Sunt crestin pentru ca sunt foarte multe, foarte multe lucruri care nu mai pot sa ma faca sa ma indoiesc.O zi buna!

| aliceinchains a răspuns (pentru PαtнwαуTσBℓιѕѕ):

Ai foarte multe dovezi ale existenţei lui Dumnezeu? Din astea aşa multe, te rog zi-mi şi mie câteva.

| NuEsteDisponibilNumeleAndreiSimplu a răspuns (pentru aliceinchains):

Nu ti le scriu.S-a realizat un film despre asta.Iti dau filmul.Sunt dovezi stiintifice.
http://www.youtube.com/watch?v=zjlRNtxnlpM

http://www.youtube.com/watch?v=xib1qGQ4H0s

Răspuns utilizator avertizat
| Thunderstruck a răspuns (pentru PαtнwαуTσBℓιѕѕ):

Hai ca mi-a placut de tinelaughing. Ateismul a fost creat? Nu prea cred, oamenii la inceput au fost atei, dupa au creat zeii, deci ateismul nu are un inceput, ci teismul.

| RAY a răspuns (pentru PαtнwαуTσBℓιѕѕ):

Crede-ma ca am cautat eu dovezi stiintifice si nu exista din contra sunt fara nr argumente ca nu exista vreun creator

| RAY a răspuns (pentru NuEsteDisponibilNumeleAndreiSimplu):

Comments are disabled for this video.
tipic crestinesc, nu ai voie sa isi exprimi parerea

Răspuns utilizator avertizat
18 răspunsuri:
| MMihai a răspuns:

Nu am înțeles, care era întrebarea!

| Inferno a răspuns:

Si daca raspundem doar cu "ateu" si "crestin" cum ai sa-ti dai seama care este cel mai bun raspuns?

NOname
| NOname a răspuns:

Ce-mi place când răspunsurile câștigatoare sunt alese la hoha...

| RAY a răspuns:

Cum adica nu cred in isus? personajul care mergea pe apa si a inviat a treia zi? sau un simplu profet?

| PαtнwαуTσBℓιѕѕ a răspuns:

Credincioasa.

| dracu14 a răspuns:

Ateu.

Răspuns utilizator avertizat
| CryChristiAN a răspuns:

Si care e intrebarea?

| DedeeAndreea a răspuns:

Crestin.

| ImmaDucK a răspuns:

Ateu