| OneReason a întrebat:

Are ceva daca spun rugaciunea in japoneza, ei sunt budisti, asta inseamna ca imi schimb religia? daca o spun rugaciunea in alta limba.

Răspuns Câştigător
| danay72 a răspuns:

Dumnezeu înțelege orice limba, important e sa ne rugam lui din tot sufletul și cu sinceritate.

| SallyEMO a răspuns (pentru danay72):

Da dar japonezii nu se roaga la Dumnezeu ci la Zei (kami)

| danay72 a răspuns (pentru SallyEMO):

Asa e.Dar sunt și japonezi care se roagă la Dumnezeu.

6 răspunsuri:
| AC4S4 a răspuns:

Exista si japonezi crestini, ei tot in japoneza isi spun rugaciunea. Poti sa o zici in orice limba. Dar nu te exprimi mai usor in romana?

| PorumbRodica1965 a răspuns:

Ce este mai important, este catre cine adresezi rugăciunea, nu in ce limba o spui si cand.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, Yehova nu are nicio legatura cu budismul. Ei sunt cu Buddha, nu cu Yehova.

Răspuns utilizator avertizat