| anonim_4396 a întrebat:

Sall! A incercat cineva de aici o sedinta de spiritism cu o Tabla Ouija? Cum se face una? As incerca-o, dar ma tem sa nu aduc vreun demon sau poltergeist sau mai stu eu ce spirit malefic (ce bine ca ma uit regulat la A Haunted-dar din pacate nu suntem in America), dar sunt sigura k merge (am patit si eu niste fenomene paranormale, iar mama mi-a povestit prima si ultima sedinta de spiritism di viata ei). Nu-s experta in paranormal, de obicei nu-mi place sa fac lucruri fara sa stiu orice aspect al jocului, sa iau orice consecinta in considerare.Nu o fac din pura plictiseala, ci ca sa vad daca lumea noastra e la fel de transparenta cum pare, sau daca tot ceea ce am crezut pana acum e real(si daca exista Rai si Iad, k daca nu, nu o sa ma mai obosesc sa fac tot felul de lucruri bune-sunt niste oameni care merita cu varf si indesat o secena din Happy Tree Friends). Sunt niste chestii pe care chiar vreau sa le fac, dar din pacate nu mai poti fi Ucenic de Alchimist sau Necromat in ziu de azi(sau daca s-a putut vreodata). Ms aniticipat!
Funda!:X

16 răspunsuri:
| Anonimul9393 a răspuns:

Vezi filmul -> Paranormal Activity 2, si o sa vrei sa nu mai incerci happy

| mrjohanys a răspuns:

Unde te crezi in Africa? spiritism in anul 2012, numai prosti pe aici

| XtremePWN a răspuns:

Nu incerca sa faci astfel de lucruri inutile. Nimic nu se va intampla.

| dan_6968 a răspuns:

Mai bine nu te-ai juca cu asemenea lucruri

| anonim4565 a răspuns:

Fato intoarcete la Dumnezeu ca esti foarte departe de El

| adisuper a răspuns:

laughingNu se va întampla nimic, îţi pierzi zimpul.

| DarknessAngel a răspuns (pentru anonim4565):

E la Dumnezeul adevarat. Unde vrei sa se mai duca? laughing

| bibymicky a răspuns:

Am facut eu astazi sedinta de spiritism cu cartea si cheia. Am mai facut asta de mai multe ori in trecut. Nu este extrem de spectaculos, dar cartea se roteste clar spre stanga sau dreapta. Nu este OK pentru spiritul deranjat, pentru ca il opresti din evolutie. Mie nu imi mai trebuie dovezi de existenta continuitatii dupa moarte, deoarece am avut mai multe experiente de "comunicare" cu cei morti ( exemplu vise premonitorii in detaliu, dar si alte experiente pe care le pastrez pentru mine si cunoscuti pentru ca nu am chef sa fiu penibila ). Sedinta de spiritism am facut-o astazi cu inca 4 persoane, dintre care 2 erau sceptice, asa ca am vrut sa le fac o demonstratie. NU stiu de ce suntem asa de stresati de ideea de comunicare cu mortii, deoarece si ei sunt spirite ca si noi, numai ca noi suntem incarnate si ei nu.

| Woodenpints91 a răspuns:

Paranormal activity distruge vieţi laughing

| anonim4565 a răspuns (pentru DarknessAngel):

Crezi ce vrei

| anonim4565 a răspuns (pentru bibymicky):

Esti crestina?

| Aylin302 a răspuns:

Hi happy si eu sunt interesata de chestii de genu. imi poti sa id tau de mes sa vb. daca vrei. poti sa imi lasi mesaj cu id tau. oricum uite id meu : alinapisik_98

| PattyxPaty a răspuns (pentru bibymicky):

Salut! Imi zici si mie te rog cum ai facut sa chemi spiritele? Multumesc anticipat!

| xey a răspuns:

Nu e bine sa faci spiritism, asta inseamna ca te lepadezi de Dumnezeu si nu e bine pentru cand vei muri, pentru ca atunci s-ar putea sa nu mai intri in rai...

| andreeacmocanu a răspuns:

Nu e nimic mai important decat ceea ce crezi tu, retine, constiinta creeaza relitetea! Nu pot garanta ca poti face asta, daca exista asa ceva sau nu depinde ce crede fiecare. Dar am sa iti explic cum se face! Ai devoie de: Sare mare (nu, nu e bullshit a la supernatural! in toate cartile vechi se superstitii se scrie ca spiritele rele daca vad sare imprastiata trebuie sa numere fiecare bob asa ca majoritatea in loc sa faca asta pur si simplu nu mai patrund in perimetru), un bol in care sa ai o parte miere o parte ulei (considerat un fel de ofranda adusa lui Hermes-calauza sufletelor catre Hades-imparatul lumii de dincolo), si mai ai nevoie de orice aparat care inregistreaza sunete, camera de filmat, aparat foto, etc.......si mai stiu o incantatie de invocare in latina pe care ti-o dau daca ma cauti in privat, si iti explic si cum se procedeaza cu cele mentionate mai sus!

| khateryna a răspuns:

Fenomenele paranormale exista. Daca toti am sti de si am crede in existenta lor, ce ar mai fi? Eu m-a facut spiritism si inca ma gandesc daca a fost doar in mintea mea sau chiar a fost real... acum nu as mai face, mi-e frica. Si mie mi s-au intamplat lucruri ciudate ...acum nu mi le pot explica nici mie, nu stiu ce a fost.