| Anonima110 a întrebat:

Sall.Am cateva intrebari.

1.Acum cativa ani eram prin padure si dupa mai multe intamplari ciudate, am dat de DIAVOL.De frica am atuncat cu o piatra in el, dar acesta a fost ranit(si toti stim ca el nu poate sa fie ranit asa de usor). Spre surprinderea mea, nu mi-a facut nimic.De ce sau cum am reusit sa il ranesc?

2.Acum cateva zile am avut parte de o vizita de a lui.Nu intrebati cum de stiu ca a fost el, doar stiu.Aseara l-am visat, si parea asa real.Mai era cu un inger.
De ce? Ce are cu mine? Ce vrea de la mine? Ce legatura are cu mine?

5 răspunsuri:
| danut a răspuns:

Spune-ne si noua cum arata caci sunt unii care chiar l-au vazut si vrem o verificare.

| RAY a răspuns:

Povesti

| xerxes1 a răspuns:

Diavolul in iudaism era un slujitor al lui Dumnezeu.Crestinii fiind mai analfabeti si mai ignoranti au inteles cum au putut textele evreilor.
Satana la evrei era o functie la crestini a devenit nume propriu.
Luceafarul a devenit si el demon.
Acestea sunt numai cateva din minunatiile inventate de crestini.
Iar tu ar trebui sa-ti faci un control la psihiatru daca chiar ai vazut ceva.

| Anonima110 explică (pentru xerxes1):

Cu mine mai erau 4 prieteni.Nu am fost singura care l.a vazut.

| xerxes1 a răspuns:

Poate era padurarul.