| Smecherul_Cristi_1997 a întrebat:

Salut, am avut un vis foarte ciudat, adica:
Ieri, a fost pomana de 6 săptămâni a bunicii mele, am facut acolo tot ce trebuia, am dat de pomana s-a, iar seara, tata s-a luat la trântă cu băiatul bunicii (cumnatu-so) Bine nu cred ca are importanta dar doar zic ca poate o fii și asta. Infine, după, am ajuns acasă și m-am culcat. Și am visat ca cineva (chiar nu mai știu cine era dar știu ca a venit și ea la pomană, era femeie) așa, și mi-a dat un colăcel cu o lumanare în el, și nu știu de ce, după ce îmi punea colacelul în mana, parcă mă teleportam in casa-camera în care era ea în sicriu (în vis nu era bunica) așa, și mă uitam la lumanare, parcă se stingea și se aprindea în continuu, și după mi-a dispărut din mana, nu i-am dat nimănui colacul (nu știu dar parcă a dispărut, și totuși, de ce în casa în care era mamaie în sicriu 0. o (atunci) ), infine, aici deja începe sa fie mai ciudat. Mi-a mai dat un colac tot așa cu lumânare, si tot la fel, se stingea și se aprindea. Și după, în lumânare s-a făcut un chip, nu știu dacă era capul lui mamaie sau nu stiu. Dar știu ca era un chip. Și când a aparut chipul. m-Am speriat foarte rău în vis, și tot în vis, am ridicat capul și mă uitam spre cer și mă învârteam în loc, după, m-am trezit și încercăm să tip la mama am văzut ca nu reușeam sa vorbesc, tip. După am vrut sa dau cu pumnul în pat. sperând sa mă audă cineva. Dar nu puteam. sincer. voiam ca mama sa vina lângă mine în caz ca mor. sa îmi aprindă lumânarea (acum probabil razi cel care citeștie dar crede-mă, e un sentiment foarte nasol la ora 3:20 noaptea). Și după 5 minute de stat așa, parcă mort am inceput sa tip la mama sa vina langa mine. Dar credeti-mă, e foarte nasol sa simți ca ești mort. puteți sa-mi spuneți va rog ce înseamnă asta.

Răspuns Câştigător
| danay72 a răspuns:

Ai suferit o paralizie în somn ( sleep paralysis).Nu e ceva grav.Şi mie mi s-a întâmplat, iar la început m-am speriat, dar acum după ce am înţeles ce e, e totul ok. Poţi citi mai multe aici http://doctor.info.ro/paralizia_in_timpul_somnului.html

Important este să nu te panichezi, să nu te mai gândeşti la chestii care te sperie. Visul ăla e producţia subconştientului tău deoarece te gândeşti încă la bunica ta.

| Smecherul_Cristi_1997 explică (pentru danay72):

Da, este adevărat ce scrie pe acel site, Mulțumesc, credeam ca e ceva de rău. laughing :*

| J0B0MAT a răspuns (pentru Smecherul_Cristi_1997):

Cu plăcere.Nu e nimic rău, e ceva ce se poate întâmpla multor persoane. Stai liniştit.

4 răspunsuri:
| danay72 a răspuns:

Nu inseamna nimic. Visele apar din mulțimea gândurilor.

| xerxes1 a răspuns:

Lumanarea avea flacara instabila deoarece era contrafacuta si nu era originala cu cod de bare si binecuvantarea preafericitului.
Pomenile sunt preluate din paganism de catre ortodocsi.Catolicii nu fac pomeni deoarece sunt mai inteligenti.