| anonim_4396 a întrebat:

Salut am inteles ca de la 1 aprilie vor aparea noile buletine. Biometrice, dar cica sunt dinalea cu 666 adica antohrist. Si in biblie scrie destul de clar ca apocalipsa va veni odata cu antihristul.

14 răspunsuri:
| Inferno a răspuns:

Poti sa-mi explici si mie te rog, unde apare numarul 666 pe aceste, asa zis, noi buletine? Scrie pe ele mare 666, sau cum?

Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Toate aceste vorbe, in legatura cu cartile de identitate sau pasapoartele electronice, sunt doar ineptii si vin din partea unora care habar n-au despre ce-i vorba sau a unor fanatici religiosi.
Aceste acte n-au nimic de-a face cu asazisul "numar al fiarei" sau cu biblia, acestea sunt doar nascociri.

| darrio2007 a răspuns:

Nu te mai lua dupa toate prostiile.Antihristul este demult printre noi.Nu vezi ce se intampla in lume.

| mODIN a răspuns (pentru darrio2007):

Da,s-a nascut acum 2000 de ani si il chema Iisus Hristos

| darrio2007 a răspuns (pentru mODIN):

Amuzant comentariul tau dar e clar ca nu stii ce inseamna Antihrist.

| robby212 a răspuns:

Antihristul este rautatea intruchipata, tot ce e mai rau in lumea asta...
Nu vreau sa il vad sau sa am de a face cu el.Dar, cui ii este frica de Antihrist?
Atata timp cat Dumnezeu este aici, pot sa vina 1 milion de diavoli si un triliard de antihristi.Domnul tot Domn ramane. big grin

| M?d?0611 a răspuns:

Da, www (world wide web) e tot 666, clar, vine apocalipsa, traim zilele din urma. :-s

| milan9 a răspuns:

Referitor la acest semn se poate adauga faptul ca cifra 7 (simbolul perfecţiunii) minus 1 = 6 - simbolul imperfecţiunii. Reprezentat de trei ori: 666, acest număr îl poate desemna pe omul total imperfect, pe cel care întruchipează tot ce este mai rău. Prin urmare, am înţelege că 666 este, de fapt, simbolul anti-Hristului, al celui ce se opune sau se împotriveşte, deliberat, lui Hristos.

| sublime89 a răspuns:

Povesti de speriat copii si oameni paraleli cu realitatea.

| Alphawolf a răspuns:

Ai o problema, intelegi "numai" pe dos. Filtreaza informatia, nu te mai lua dupa toate zvonurile, multe sunt doar inchipuiri "bolnave" sau speculatii pe langa realitate.

| suffarstar a răspuns:

Citeste Apocalipsa si vei vedea ca inainte sa apara acel semn si trebuie sa se intample niste lucruri care insa nu s-au intamplat.In plus, Apocalipsa spune ca e un semn vizibil, ei bine cipul biometric e de marimea unui bob de orez. Hai sa nu speculam senzationalul acolo unde nu e.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Antihrist*

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Inca o apocalipsa? Am trecut prin cel putin 30. Cred ca fac parte din clanul Macleod.

| Daalalifnuunalif a răspuns:

Buna, lumea asta chiar nu are ce face dupa cate se vede. Apocalipsa tot omul o aduce, nu vine ea singura!