| archenemy a întrebat:

Salut, am o intrebare, vreau sa fac un videoclip cu muzica in fața unei sinagogi abandonate. Am voie?

5 răspunsuri:
| anonimg a răspuns:

Cred că ai voie atâta timp cât nu dezvălui identitatea construcției, și dacă în videoclip nu vor exista scene violente, sexualitate sau cuvinte care îndeamnă la violență, rasism, etc. Adică nu trebuie să existe nimic în care comunitatea evreiască sau musulmană să fie deranjată.
Cel mai bine cauți acordul administratorului acelei moschei. Sau și mai bine faci videoclipul într-un cadru natural.

| aditimus a răspuns:

Daca este vorba de cea de pe pietonala Timisoara mai gandeste-te odata...

| archenemy explică (pentru aditimus):

Ma refer la sinagoga abandonata din piata ovidiu - constanta

| aditimus a răspuns (pentru archenemy):

Vorbeste cu Administrația locală din Tulcea.

| BBJHHRUGs a răspuns:

Iti dau eu voie! cine iti interzice?