| AndreiRomania a întrebat:

Salut! As dori va rog sa stiu de unde as putea comanda Biblii la un pret acceptabil pentru a le putea dona. Rog seriozitate, va multumesc

11 răspunsuri:
| doctorandus a răspuns:

Dap, vezi că dacă le dai unor copii trebuie să tai Cântarea Cântărilor și două capitole din Ezechiel din ele, deoarece sunt interzise minorilor.

| doctorandus a răspuns (pentru doctorandus):

Plus povestea cu fetele lui Lot: https://youtu.be/eUoIcJ_U5Dg

| doctorandus a răspuns (pentru doctorandus):

Plus scena cu virginele din Midian (sau Madian).

| doctorandus a răspuns (pentru doctorandus):

Si sunt multe alte scene cu sex din Biblie, dar e mai putin clar pentru cititorul neinformat deoarece sunt folosite eufemisme (limbaj criptic). De ex. in cartea despre Rut, a-i "descoperi picioarele" inseamna de fapt a face sex. Iar "vazut goliciunea" probabil nu se refera la l-a vazut in timp ce facea baie, ci la sodomizare.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Ai putea dona alimente... numa zis si eu

| dullcat a răspuns:

Buna. Nu stiu exact sa-ti raspund, insa iti sugerez sa cauti si la anticariate sau magazine cu carti vechi.Eu cumpar din aceste spatii si cartile sunt foarte foarte ieftine.

Plus ca este mult mai inteligent pe termen lung sa folosim ce avem deja.Acele carti sunt deja printate si au consumat resurse, s-au taiat copaci etc, iar daca pretul e si mai scazut si sunt intr-o conditie decenta, de ce sa nu le dai o sansa?

| TamplaruAnisoara a răspuns:

La Editura Viața și Sănătate sau la Librăriile Sola Scriptura.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai bine ai dona altceva la cei amarati

| leo59 a răspuns:

Pentru suntserios. Omul s-a gândit la o hrană spirituală. Tot la pântece vă gândiți?