| hahalera2323 a întrebat:

Salut
Aseara am fost afara cu niste prieteni.la un moment dar vine si al 4-lea prieten si era cam speriat. L-am intrebat de ce e speriat si mi-a spus ca pe drum spre noi cineva il tot striga.S-a uitat dar nu era nimeni a zis ca atunci a simtit ca era cineva in spatele lui.i s.au inmuiat picioarele si a fugit. Alt prieten a a ajuns la concluzia ca au fost asa zisele "iele". Apoi un alt prieten (sa.i spunem Gabi ) a zis ca si pe el l.a strgat cineva.iar vecinul lui a fost intri.o seara la o gagica si in casa unde statea gagica a murit o baba si gagica i-a spus sa nu faca misto de baba moarta si el a facut misto iar cand a ajuns acasa s.a culcat si in 15 min cand s.a sculat a simtit ca era ceva pe el si nu se putea misca in fine dupa ce a reusit sa se scoala din pat a vrut sa se apinda lumina iar a iesit din casa lumnile de jos (care erau apinse) s-au stins si el a venit la prietenul meu (unde erau si eu) foarte speriat si plangea si nu cred ca era vrei farsa (el avand 26 de ani) si mi-a spus ca cunmatul lui l.a vazut pe Satan in oglinda si a dat cu pumnu in ea si a spart.o si cumnatu lui nu prea are frica...si dupa "Gabi" mi-a spus ca tatal unui var de.al lui s-a culcat si dupa vreo 2 ore s.a trezit la o padure la vreo 3 km departare" si mi.au mai povestit intamplari ciudate" dar eu nu prea cred + ca intre satul in care stau eu si satul unde stau eu este o padure si se zice ca padurea aia ee bantuita dar eu nu cred mai spuneau ca la unii soferi li se mai inegreste tot parbrizul pentru cateva secunde eu am trecut de multe ori pe acolo dupa 12 noaptea singur si nu mi s.a intamplat nimic. Aceste intamplari s.au petrecut intr-un sat foarte cunoscut din Ilfov. eu nu cred pana nu o sa mi se intample...voi vi ati avut vreo intamplare ciudata? ce credeti?

Răspuns Câştigător
| obelix2266 a răspuns:

Daca exista bine, exista si rau, clar BIBLIA ne vorbeste de aceste lucruri, dar multe sunt venite din imaginatia bogata a celor ce stiu sa minta bine sau sa faca misto bine. In cazurile de fata nu pot decat sa spun sa-ti vezi de treaba si sa nu mai pleci urechia la tot folclorul. Incredete in Dumnezeu si El nu te va parasi niciodata.

42 răspunsuri:
| Exilee a răspuns:

Ce poveste interesantalaughing Trollule! Acuma pot sa dorm linistit.

| hahalera2323 explică (pentru Exilee):

Nu serios nu e glumalaughing nici mie nu prea imi vine sa cred

| Weider a răspuns:

Faina poveste, ai putea scrie o carte si promit ca cumpar cartea.

| DyNo a răspuns:

In mod sigur acestea sunt ori farse, ori produsul imaginatiei lor. De exemplu, cel despre care spuneai ca s-a trezit in padure ( padurea fiind langa sat ), este posibil sa fie somnambul.

| Mădă0611 a răspuns:

rolling on the floor Dar prietenul tau de unde stia de iele? S-a informat, asa ca mintea ii joaca feste, bravo ei.
Nu te-ai gandit niciodata de ce doar celor care au cunostinte sau idei despre ceva fenomene supranaturale li se intampla ceva supranatural?

| Zenit313 a răspuns:

Eu am vorbit cu Satana 1 ora!
Am fumat ceva foarte tare si de calitate superioara! happy

| Denisa_Semen_1995 a răspuns:

Este foarte infricosatoare dar nu trebuie sa va fie frica de nimeni ..numai da dumnezeu trebuie sa va fie frica

| Hope77 a răspuns:

Da. cam asa au ajuns unii atei convinsi sa o lase mai moale cu ateismul. din pacate in loc sa il caute pe Dumnezeu unii au devenit inchinatori la demoni. Asa s-au umplut inmultit in UK vanatorii de fantome (Ghost Hunters)
Mascariciul de satanica e totdeuna dispus sa ofere dovezi si putere chiar celor care le vor chiar cu primejduirea sufletului lor.

Many scientists who investigated the phenomenon also became converts. They included chemist and physicist William Crookes (1832–1919), evolutionary biologist Alfred Russel Wallace (1823–1913) and Nobel-laureate physiologist Charles Richet. Other prominent adherents included journalist and pacifist William T. Stead (1849–1912) and physician and author Arthur Conan Doyle (1859–1930).

Conan Doyle, who lost his son as a result of the war, was also a member of The Ghost Club. Founded in London in 1862, its focus was the scientific study of alleged paranormal activities in order to prove (or refute) the existence of paranormal phenomena. Famous members of the club have included Charles Dickens, Sir William Crookes, Sir William Fletcher Barrett and Harry Price.

| AnnaDllk a răspuns:

E doar imaginatia voastra. Va speriati singuri. A si uite un sfat : mai treceti si voi din cand in cand pe la o Biserica si mai inchinativa si voi!

| DarkOrbitMoon a răspuns:

Povestea ta e o prostie.Nu e nici interesanta, nici faina, nici infricosatoare, e doar prostie.Ai inventat asta.

| Adfgshg a răspuns:

Ca l-a strigat posibil... eu stiu de la o matusa a prietenei celei mai bune [ ei sunt foarte credinciosi] ca atunci cand te striga cineva sa te iuti bine in jur sa fie un om ca daca nu e este Satana care incearca sa te i-a cu ea si cand te striga si ii spui "DA!" ii raspunzi ca mergi cu ea happy Sper ca te-am ajutat!

| hahalera2323 explică (pentru Weider):

Nu e gluma...si mie mi.a venit sa rad la inceput eu tot nu cred... pana nu o sa mi se intample laughing

| hahalera2323 explică (pentru DyNo):

Si eu m-am gandit la asta

| hahalera2323 explică (pentru DarkOrbitMoon):

Nu am inventat si nu e o poveste e ceea ce mi.au povestit ei aseara.cel putin la faza cu baba am fost si eu acolo cand a venit ala plangand

| hahalera2323 explică (pentru Mădă0611):

Eu nu prea cred...si pana nu o sa mi se intample ceva nu o sa cred

| hahalera2323 explică (pentru Adfgshg):

Asa stiam si eu ca trebuie sa raspunzi cu orice numai sa nu spui DA

| firefox6 a răspuns:

Iti datorez cosmarurile pe care le voi avea la noapte! pe langa ca s fata mai am si 12 ani!

| Mădă0611 a răspuns (pentru hahalera2323):

O sa ti se intample daca iti hranesti subconstientul cu povesti din astea cretine.

| Weider a răspuns (pentru hahalera2323):

Atunci foloseste-ti imaginatia.

| hahalera2323 explică (pentru Mădă0611):

Nu stiu ce sa mai credlaughing bunica mea imi zice ca prin sat s.au mai intamplat cateva lucruri ciudat iar mama rade cand ii povestesc laughing

| hahalera2323 explică (pentru Weider):

Eu pana la urma vroiam sa stiu daca cineva a mai avut ceva intamplari asemanatoare sau macar ciudate

| hahalera2323 explică (pentru firefox6):

Daca nu crezi nu are ce sa visezi dar nu uita ''between the world we see and the things we fear there is a world of possibilities''

| Weider a răspuns (pentru hahalera2323):

Eu am avut una, reala. Eram odata afara cu prietenii mei, ne-am urcat pe un copac sa luam corcoduse, era paman privat udneva intre blocuri big grin, dupa ce am coborat dintr-o data a aparut un om din nicaieri (nu-l vazusem) si m-a lovit la spate cu o bota (ca si din desenele alea cu Fred & Barney). Asta era ciudat la mine ca nici nu l-am retinut pentru ca fugeam ca gainile speriate big grin

| besleaganicolaecosmin a răspuns:

Posteaza dupa ce ti se intampla, superstitia nu e religie

| hahalera2323 explică (pentru besleaganicolaecosmin):

Sper sa mi se intample ca sa ma conving si eu dar in acelasi timp nu prea as vrea...cine stie ce mi s.o intampla laughing)

| hahalera2323 explică (pentru Weider):

... sper sa revin cu o proprie experienta

| Weider a răspuns (pentru hahalera2323):

Eu am mai multe experiente decat crezi tu big grin

| Danielamd a răspuns:

Este foarte ciudat, si misterios

| hahalera2323 explică (pentru Weider):

Vroiam sa zic ca poate o sa mi se intample ''ceva'' desi nu cred...dar parca nu as crede ca m.au pacalit

| Weider a răspuns (pentru hahalera2323):

Depinde cati ani ai.