| Madutzuuuuuuuuuuuuuuuu a întrebat:

Salut, Asi dori si eu sa stiu cate clase si ce scoala iti trebuie ca sa devii paracliser. Dau funda cui ma ajuta happy

Răspuns Câştigător
| ΟρθόδοξηΠίστη a răspuns:

De obicei, nu iti cere un numar de clasa, insa este binevenit sa fi terminat scoala generala, adica sa aiba o varsta la care stie sa pretuiasca, sa aiba grija de ale lui.
Trebuie sa frecventeze biserica respectiva, sa fie activ, iar cand preotul are nevoie de un paraclisier, poti sa il intrebi, daca iti da binecuvantarea sa fi.

4 răspunsuri:
| MMihai a răspuns:

Vezi
http://dexonline.ro/definitie/paracliser

Altă prostie nu putea să îți treacă prin minte?

| Thunderstruck a răspuns:

Ar trebui sa stii romana.

| StefanCelMareIubeaFemeileDES a răspuns (pentru MMihai):

Uita-te cum scrie. Vrei sa faca altceva? nu il duce capul de mai multhappy

| robertasanda a răspuns:

Trebuie sa termini scoala + liceu si so urmezi o facultate religioasa. Dupa aceea in functie de daruinta si de cresinta ajungi ce vrei sa devi. Sper ca te-am ajutat.