| LordBelial a întrebat:

Credeti in demoni?
Eu unul cred si chiar ma simt protejat de unulhappy

Răspuns Câştigător
| PinguServer a răspuns:

Poate ar trebui să te mai pasioneze și limba română, greșeli face oricine dar nici în halul ăsta e deja grav.
Oricum să te anunț că și creștinii cred în demoni ca fiind slujitorii lui satan. Dacă tu te-ai gândit că rockerii sunt sataniști ai o problemă, majoritatea sunt atei și nu cred în bazaconii gen demoni, zâne și alte povești.
Cred că singura persoană pe care ar trebui să o învinovățești cu ceva ești tu, pentru ce poți să spui.

42 răspunsuri:
| XxXBlackVampireXxX a răspuns:

Eu sunt un demon+vampir.

| PinguServer a răspuns (pentru XxXBlackVampireXxX):

Dacă tu ești demon-vampir mata e un căcat cu ochi.

| Allrc24 a răspuns:

Omule oprestete imediat din ce faci. Tine mintebig grinemonii niciodata dar NICIODATA nu te vor proteja...e mai probabil sa inghete focul decat sa faca ei asta.Ei au o mare ura fata de oameni de nestavilit daca nu near proteja Dumnezeu ar face ce ar vrea din noistraight face cand au pacatuit si au cazut din slava lor cereasca demonii au capatat o ura imensa fata de Dumnezeu dar nu ii pot face rau Creatorului pentru ca NU AU PUTERE.si de atunci cauta sa se razbune pe creatia Lui,adica noi oamenii si cauta sa aduca neamul omenesc la pierzare sa se chinuie in iad astfel ca ei sa obtina satisfactia.Dar Domnul Dumnezeu ne-a dat arma sal biruim pe diavol:post,rugaciune,smerenie, spovedanie, milostenie.aste t ajuta mult.Intrerupe imediat orice legatura cu demonii...e pacat grav, mare de tot, hula impotriva Sfantului Duh.Inlocuiesti dragostea negraita a Domnului pentru noi oamenii cu practici neortodoxe. Spovedestete la preot de acest pacat ai incredere in Dumnezeu te iarta cum un tata isi iarta fii daca vii al el cu credinta si paree de rau si dorinta de schimbare. apoi sa iti pui credinta in Domnul Iisus Hristos, NUMAI IN EL ATAT! Sa il accepti ca Domn si Mantuitor al tau.Vb serios e o capcana elibereazate intrerupe tot ce faci acum.Mergi la Domnul Iisus te va primi cu toata dragosteahappy Domnul sa te binecuvinteze si sa te luminezehappy

| PrincessLilith a răspuns (pentru Allrc24):

INCEP SA MA SPERII @_@.mai ales raspunsurile de la intrebarile de religie.un om zice ca se simnte protejat de un demon si unii incep sa se certe daca rockeri sunt sau nu satanisti.Allrc24 a dat unul din putinele raspunsuri legate de subiect.Brv!

| cristi202 a răspuns:

1) Eu unul cred. Am avut de-a face cu unii din ei.
2) E bine ca crezi si tu.
3) Chestia cu protejatul nu o cred. Demonii nu protejeaza. Doar ingerii. Demonii, daca ar putea, daca Dumnezeu le-ar da voie, te-ar extermina, ca Hitler pe evrei la Auschwitz. Sau, in cel mai fericit caz, ar cauta sa iti faca numai rau.

| Angel0 a răspuns:

Avem pe aici o ceata de satanisti mititei, ii recunosti dupa postarile inculte si antireligioase.

| Maidanezul a răspuns (pentru Angel0):

Da de unde astia au ceva in comun unul este,, fara pereche altul este,,, facut gramada Si aia care au dat bacul si au picat ziceau unii ne ajuta satan dar asta nu stie carte stie doar dracii si au dat narozii coala goala si faceau ca toti dracii pe afara. Niste primitivi

| Maidanezul a răspuns:

Si noi te avem pe tine ai descrierea mai jos
Analfabetism funcţional este o noţiune care se referă la persoanele care ştiu să citească, dar nu înţeleg ceea ce au citit. Mai precis, o persoană poate să reproducă verbal sau în scris un text, dar nu îl înţelege suficient pentru a-l folosi ca resursă în reuşita unei acţiuni sau în performanţă. Semnele grafice sunt recunoscute, dar conţinutul de idei nu e înţeles decât, eventual, la un nivel foarte superficial.[1]Prin contrast, există şi noţiunea de analfabetism absolut. Conform definiţiei date de UNESCO în 1958, analfabetă este considerată o persoană care nu a învăţat niciodată să scrie şi să citească.[2]Persoanele cu probleme de analfabetism funcţional sunt persoane care au urmat şcoala şi care fie au obţinut o diplomă corespunzătoare unui nivel de educaţie, fie au părăsit şcoala înainte de a obţine o diplomă, dar care, în ambele situaţii, nu deţin competenţe de bază suficiente.[3]Un studiu privind educaţia în statele membre, publicat de Comisia Europeană, arată că în România, în 2006 faţă de 2000, procentul de elevi în vîrstă de 15 ani care sunt analfabeţi funcţional a crescut de la 41, 3% la 53, 5%. Prin comparaţie, în Finlanda doar 4, 8% dintre elevii în vîrstă de 15 ani au dificultăţi în a înţelege ce citesc.[4] După Finlanda urmează Irlanda, cu 12, 1% şi Estonia, cu 13, 6%.[5]Procentul plasează România pe ultimul loc din ţările europene la ştiinţa de carte.[6] Înaintea României se află Bulgaria, cu o proporţie de 51, 1% de tineri care nu înţeleg ceea ce citesc

| shadovv a răspuns:

Stii ce e aia dogma? Stii ce e aia religie?

| Anonymus314 a răspuns:

rolling on the floor rolling on the floor omule,aberezi, demonii fac rau nu bine, cum sa te protejeze? laughing

| Liviu a răspuns (pentru Anonymus314):

Prietene nu vorbi in nestire. Demoni pot sa te si protejeze, pot sa te si slujeasca. si te anunt de acum ca nu vorbesc sa nu adorm la ora asta, intereseaza-te mai bine. Faci un ritual de invocare a unui demon, apoi trebuie sa fii atent sa nu se intoarca impotriva ta, de cele mai multe ori satanisti sunt aparati de demoni pentru ca au facut pact cu diavoluhappyDiavolu fiind stapanul demonilor acela care face pact cu diavolu nu va pati nimic, in schimb daca acel demon e foarte puternic degeaba faci pactul cu diavolu. in special satanisti au demoni care ii protejeaza.

| Anonymus314 a răspuns (pentru Liviu):

rolling on the floor pe mine ma protejeaza Dumnezeu,deci is… cum sa spun... a da:"SMECHER" pentru ca Dumnezeu e mai puternic decat oricine intelegi? Deci faptul ca li se pare sau vi se pare ca va protejeaza demonii e pur si simplu o tampenie,porti raul asupra ta,e numai o capcana ca sa iti vinzi sufletul sa faci voia diavolului, nu ca v-as opri, daca vreti in iad... voba americanului: "Go ahead"(da-i drumul).

| DorelSudoru a răspuns:

Si banuiesc ca Belial te portejeaza e tine nu?laughingMars

| Polaris a răspuns:

Eşti protejat de mă-taaa, bă! Fiţi şi voi realişti, ce pasca mea?!

| Raducu1 a răspuns:

Daca il protejeaza, atunci il atrage intr-o capcana.Atunci depinde doar de el ce va alege.

| Lace a răspuns:

Mă faci să râd laughing

| MadnessCaffe a răspuns:

Se vede ca vrei sa faci pe troll-ul contra crestinilor laughing

Nu e bine sa pornesti discutii fara motiv, chiar daca te enerveaza.

Oricum, sa o luam in mod religios :

1. Belial e un demon (Troll name much?) laughing
2. Sunt ateu, deci nu cred in ingeri sau demoni.
3. Daca ar fi sa existe demoni, acestia nu te-ar proteja. Daca ar face asta inseamna ca ar vrea sa iti castige increderea ca sa te atraga de partea lor, simple as that.

@dalia_5088

Esti proasta. In primul rand, se scrie rocker.
In al doilea rand, daca asculti rock, metal, etc nu are nici o legatura cu demonii, ai auzit si tu toti manelistii cum zic ca e muzica de satanisti si gata, rock-ul este pentru posedati de demoni.Ciudat cunosc multi oameni care asculta rock-metal si nu sunt posedati.

| Daliutza a răspuns (pentru MadnessCaffe):

Buah.in primul rand m/am referit la asta pentru ca la mine in cartier.s/a omorat una care era rokerita.si a lasat o hartie mototolita in care scria ceva de genul.nu mai suport lumea aceasta nimeni nu ma mai iubeste in ultimele saptamani mi se intampla lucruri neobisnuite. imi apare mereu o umbra in vise si cand ma trezesc ma trec niste fiori reci prin sirea spinarii. singurul lucru pentru care fac asta este ca nimeni nu ma intelege.o forta nevazuta ma impinge sa o fac.

| LordBelial explică (pentru Daliutza):

Stiu cand sa ma opresc.

| MadnessCaffe a răspuns (pentru Daliutza):

Si daca una care era rockerita din intamplare s-a omorat si a lasat biletul ala, asta inseamna ca toti rockerii sunt satanisti?

Am vazut un crestin care a facut treburi necurate pe centura.Asta inseamna ca toti sunteti la fel.

Daca acea persoana era crestina si lasa acelasi biletel ce mai spuneai? Nimic. Invata sa nu mai generalizezi, ca nu toti rockerii sunt satanisti sau cum crezi tu, exista si rockeri satanisti, dar putini ce-i drept. Exista si oameni care nu sunt rockeri si care fac aceleasi lucruri, asa ca nu mai fi asa ingusta la minte.

| Daliutza a răspuns (pentru MadnessCaffe):

1.nu te/am jignit
2.nu am zis ca este satanist
3.el a zisa ca este roker si ca are un demon protector
4. mai terminati/va sunteti aici sa il ajutati s/au sa ma criticati pe mine despre felul in care scriu sau cum gandesc?

| Daliutza a răspuns (pentru MadnessCaffe):

Eu am terminat nu am nevoie de cearta in aceasta seara. parea prea perfect.de fapt este perfect.nu am kef de cearta

| Daliutza a răspuns (pentru LordBelial):

Gata.ce am zis eu ceva.ma opresc ca oricum nu am nevoie de cearta

| LordBelial explică (pentru Daliutza):

Esti grasa nu?happy

| LordBelial explică (pentru Daliutza):

Grasooo!
Esti grasa?!?!?!?!
Iti poruncesc sa imi raspunzi!

| MadnessCaffe a răspuns (pentru Daliutza):

1. Tu m-ai jignit. Sunt rocker si consider satanist o insulta. Se scrie "jignit" te bate limba romana.

2. Ai facut referire la rockeri, eu sunt rocker => Eu = Satanist (fals)

3. Nu a zis ca are, a zis ca se simte protejat de unul. E treaba lui. Apropo eu nu vad unde in intrebare se spune ca respectivul e rocker.

4. Nu am cu ce sa il ajut. Daca ii spun daca eu cred sau nu in demoni, il ajut cu ceva? Nu. Nu ii foloseste la nimic, e intrebare pusa din plictiseala.

Invata sa scrii, nu poti da vina pe tastatura pentru "kef"

"parea prea perfect" - o seara, doi seri?

| bogdancyp a răspuns:

laughing Demonii exista, treaba e ca ei nu fac bine, asa ca poate esti protejat de un inger, sau vorbim despre sotie?
laughing

| rolly3342 a răspuns:

Esti nebun? doar de unu...eu sunt protejat de 127, dar se numesc pitici pe creier, te apara de diavol si aduc noroc, cu cat mai multi cu atat mai bine rolling on the floor

| LordBelial explică:

Daloa_5088 happy rokkkar?laughing rocker sunt...da ai dreptate dar nu are nicio legaturahappy + ca nu inteleg de ce ma faceti nebun?*** daca nu am aceeasi credinta ca voi asta nu inseamna ca sunt nebunstraight face

| Daliutza a răspuns (pentru LordBelial):

Dalia ...pai zi iubita ca esti de alta religie.nu te judec dar u prea e normal asa ceva.e am stiut eu ce am stiut vezi si eu.m ceva ciudat ...glumeam nu stiu.de fapt nu inteleg cum vi se intampla asa ceva.uh ai demoni protectori pe alta o bantuie la 12 noaptea dracu si i mai si canta. auzi a innebunit poporu.nu mai fac referire; la tine

Răspuns utilizator avertizat
| ButelieCuPetrol a răspuns:

Nu.Potrivit religiei si mitologiei,demonii sunt doar niste forte negative,viclene si satanice. Potrivit mie insumi, treaba asta cu demonii e in totalitate o ardere a realitatii, presupunand ca ar fi inflamabila...

| Daliutza a răspuns:

Wtf? omule esti nebun asa ceva ce intampla doar in fortele raului absolut.nu cred in asa ceva doar daca esti cumva roookkkaarrrr sau mai stiu atuni nu te invinovatesc am o p-rietena care a descopeit ca e medium...a mers la psiho te sfatuiesc sa faci la fel.am si eu o intrebare cum te simti ...sau cum poti afirma faptul ca esti sau te simti prote\jat de demonul tau.ai luat legatura cu el.iti vorbeste i se arata in somn in viata reala?/te astept cu mesaj sau cu un raspuns pentru mine daca inti pana maine daca nu oricand poti.sunt foarte curioasa. menotionez faptul ca sunt foarte pasioanata de supranatural

| Daliutza a răspuns (pentru PinguServer):

Nu am facut referinta in special la rokari draga.si mi se blocheaza nenorocitu asta de calculator de aceea se mai mananca din litere.dar omu asta trebuie ajutat... cred ca acum nu mai apar litere in plus sau in minus.nu stau prost cu limba romana fi sigura de asta ...eu nu am nimic impotriva cu nimeni doar ca. unii mai au iesiri din astea.

| Bogdanux a răspuns (pentru Daliutza):

Dalia, ciocu' mic ca te vaneaza astia. Vorbesti la fel de prost ca Danutza.

| FucktheSystem a răspuns (pentru Daliutza):

Nu se scrie rokări sau roacări sau în alt mod ci rockeri.
Și ai făcut referire chiar în mod special. Ști cum se spune, ce-i în mână nu-i minciună :
„nu cred in asa ceva doar daca esti cumva roookkkaarrrr sau mai stiu atuni nu te invinovatesc„

| Daliutza a răspuns (pentru FucktheSystem):

In fine.eu nu am nimic cu omu e treaba lui ce e cum e...

| PinguServer a răspuns (pentru Daliutza):

Poate ar trebui să te mai pasioneze și limba română, greșeli face oricine dar nici în halul ăsta e deja grav.
Oricum să te anunț că și creștinii cred în demoni ca fiind slujitorii lui satan. Dacă tu te-ai gândit că rockerii sunt sataniști ai o problemă, majoritatea sunt atei și nu cred în bazaconii gen demoni, zâne și alte povești.
Cred că singura persoană pe care ar trebui să o învinovățești cu ceva ești tu, pentru ce poți să spui.

| Feri a răspuns:

Chiar spuneti voi asa ca ingerii te protejeaza? interesativa cum ajung unele persoane sa fie posedate si mai vorbim. Nu sunt satanist, nici nu agreez biserica, sunt ateu. Ar fi un lucru care as putea sa vi-l spun dar nu cred ca majoritatea ati putea intelege... si da un demon iti poate fi protector.dar trebuie sa ai un anumit nivel al spiritului, sa practici ocultismul.nu cred ca tu stii macar ce inseamna aceste lucruri! satan e mult mai prezent fizic decat spiritual. Dar voi ca multime sunteti inrobiti de doctrinele fara de sens produse de religii. Sper ca stiti ca adevaratii intemeietori ai religiei au fost masonii. intunericul te face mai puternic, iti ofera raspunsuri, iar masonii stiau asta. De aceea au vrut ca sa detina ei puterea si trebuiau sa gageasca o modalitate de a inrobii mentalitatea "turmei".ar mai fi multe de spus aici dar nu am timp acum. Sa traiesti!

| recistru a răspuns:

Doar DUMNEZEU te protezeaza demonul iti face rau.

| NascaTudor a răspuns:

Eu cred si sunt stapanii mei ceilalti nu inteleg persoanele emo, posedate de satan, care cred in ceva ce ei nu cred! iti dau un sfat depinde daca esti cu adevarat de partea raului. cauta la magazinele de la biserici este o carte eu o am si simt si a 2-a persoana in mine cu acea carte spui rugaciunile din ea si cu acele rugaciuni chemi un demon in tine care iti va da 1 lucru care vrei tu iar in schimb tu trebuie sa iii dai primul copil nascut. Eu inca n-am cerut nimic. dar il simt in mine