| Andrei42O a întrebat:

Daca o fata este pocaita, cam ce restrictii poate avea in legatura cu relatiile, nu am refer la sex, ma refer daca are voie sa fie sarutata, chestii de genul si daca se poate sa imi spuneti si cam ce restrictii mai au cei pocaiti in legatura cu relatiile.
Multumesc anticipat!

9 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Daca e dogmatica rau de tot o sa se sarute cu tine doar cand va veti casatori, depinde de ea, ai impresia ca toate de acolo sunt sfante? multe ipocrite sunt si pe acolo fi fara griji si ipocriti desigur

| CarolineF a răspuns (pentru RAY):

Da ce destept esti tu sa te dai cu parerea.

| RAY a răspuns (pentru CarolineF):

Nu m-am dat inteligent, doar mi-am exprimat parerea

| xerxes1 a răspuns:

Depinde cat de mult i-a fost afectat creierul.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Viata nu e facuta ca sa te iei dupa niste legi dintr-o carte scrisa de niste drogati.

| CinevaAnonimă a răspuns:

Adica membra a unei secte?

| AnonimSuprem1 a răspuns:

Ce e rau daca sunteti din confesiuni diferite (amandoi credeti in Dumnezeu care este Unul singur pentru toti). Daca saruti o fata nu se rupe pamantul, dar daca o deranjeaza eu zic ca mai bine este sa o lasi in pace.

Răspuns utilizator avertizat
| CarolineF a răspuns:

Daca este cu adevarat pocaita (si nu doar ca face parte dintr-un anumit cult)va pune relatia cu Dumnezeu pe primul loc. Ea va cauta de asemenea un baiat care sa o apropie mai mult de Dumnezeu, de biserica, un baiat care la randul sau sa-l iubeasca si el pe Dumnezeu si sa fie un copil al sau, ca El sa-i poata binecuvanta relatia(iar mai tarziu, daca se va ajunge acolo, casnicia)
Cat despre sarut, nu consider un pacat daca este vorba doar de sarut si nimic mai mult si daca este vorba de o relatie serioasa cu persoana respectiva.