| Henrypericolpublic a întrebat:

Doua intrebari:
1) Cum mă pot abține de la anumite tentatii (jocuri de noroc, furat etc.)?
2)eu sunt în război cu câteva găști și am avut un vis în care un fel de împărat spunea :eu sunt stăpânul și atotfacatorul și Îți spun că rolul tău e sa aduci pacea și amuzament pe acest pământ nu război! Sunt condus și spariet.As vrea va rog răspunsuri și sfaturi utile și sper sa nu par nebun.

5 răspunsuri:
| Iote a răspuns:

1) Muncind, muncind pe rupte, ca sa nu ai timp sa te gandesti la infractiuni.
2) Schimba-ti atitudinea. Vorbeste impaciuitor, nu mai fi in razboi cu nimeni.

| Octavian199 a răspuns:

rolling on the floor

| Mircea08 a răspuns:

Intreaba-i pe masoni, este imposibil ca "ochiul care vede tot" sa nu vada si lucruri simple ca cele de care tu te interesezi

| Delmo_Catalin_1984 a răspuns:

Salut! Doua raspunsuri:

1) Daca esti tentat sa furi este clar ca ai niste probleme: sociale sau psihice. Pentru prima munca si educatia te vindeca, la a doua - doar psihologul.

2) Din cele descrise de tine pari a fi un cocalar care il asculta pe Dani Mocanu. Esti in razboi? laughing)
Te crezi in filme? Imparati? Cati ani ai? N-ai mancat suficienta bataie, cred eu. Face si asta parte din educatie laughing

| Delmo_Catalin_1984 a răspuns:

Raspunsul pentru fericire, prietene, este responsabilitatea? laughing
Aia este doar o viata de corvoada pe care ti-o impun normele sociale!
Mafiotii si dealerii sunt gay? Eu nu stiu niciunul! Nici macar aia de ii vezi in filmele Narcos. De unde scoti aberatiile astea? Ai facut un studiu statistic pe toti mafiotii si ai descoperit ca un procent alarmant sunt gay? Pot sa fie si bi!

Din raspunsurile tale imi dau seama ca, prin prisma ta, calea spre fericire este ura indreptata spre comunitatea gay, nu? Tu esti un roman get-beget!

Culmea, si eu plang cand vad prostie!