| Darius50boss a întrebat:

Salut, este păcat să te uiți la anime

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am spus ca eu asta consider.
Și zic ca e păcat ptc sunt o pierdere de timp, adică în loc sa citești din Biblie și sa faci ceva folositor pentru tine (dacă tot te numești creștin (vb la general)), stai ore în șir sa vezi anime uri. Și sa nu mai zic ca multe anime uri au prostii în ele, scene care n ar trebui sa fie văzute de un creștin. Cum ar putea sa Ii placa lui Dumnezeu sa te vadă făcând asta?

16 răspunsuri:
| CostinAlamariu a răspuns:

Câtă vreme n-are scene cu tentă sexuală nu e niciun păcat.

| FilosofulDepresiv2022 a răspuns:

Nu.Si eu ma uit

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu consider că da.

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

De ce e pacat?

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

De ce trebuie să îi placa lui dz ce faci tu mereu?

| anonim_4396 a răspuns (pentru RAY):

Dacă vrei sa fii cu adevărat copilul Său și El sa fie Tatăl tău, trebuie sa Îl asculți. Și, desigur, dacă Îl iubești cu adevărat vei vrea sa Ii fii plăcut. Acum iti dai seama ca dacă nu Ii ești plăcut nu ai cum sa ajungi în rai, e logic.

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

De ce nu te calugaresti

| anonim_4396 a răspuns (pentru RAY):

Ptc nu e nevoie. Dumnezeu nu ne cere asta. Sa știi, pentru cultura ta generală, credincioșii sunt oameni normali. Dacă tu nu crezi în Dumnezeu (sau nu vrei sa Ii accepți existenta în fata celorlalți), nu înseamnă că cei ce o fac trebuie sa se călugărească sau mai știu eu ce. Mai bine ti ai vedea de drumul tău, ca nu te ajuta cu nimic sa i judeci pe ceilalți sau se la dai tu "verdicte""

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Ideea e ca nu eu judec si tu (uni) ma trimiteti in iad,ma judecati,atei nu trimit pe nimeni i iad, nu amenita pe nimeni, nu face pacatos, imoral, satanist pe nimeni

| anonim_4396 a răspuns (pentru RAY):

Ți am zis eu ca ajungi în iad? Te am făcut satanist, imoral sau păcătos?

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Mereu spui. tuturor.

| anonim_4396 a răspuns (pentru RAY):

Ba nu.

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Si acum ai spus că dacă se uita la anime va ajunge în iad

| anonim_4396 a răspuns (pentru RAY):

Am spus ca eu consider ca e păcat. Nu mi mai întoarce vorbele.

| Darius50boss explică (pentru anonim_4396):

Ai dreptate sunt o pierdere de timp, mulțumesc pentru sfat Domnul să te binecuvânteze

| anonim_4396 a răspuns (pentru Darius50boss):

Cu plăcere, ma bucur sa te pot ajuta! Dumnezeu sa te binecuvânteze și pe tine!

| anonim_4396 a răspuns (pentru RAY):

Am spus ca eu asta consider.
Și zic ca e păcat ptc sunt o pierdere de timp, adică în loc sa citești din Biblie și sa faci ceva folositor pentru tine (dacă tot te numești creștin (vb la general)), stai ore în șir sa vezi anime uri. Și sa nu mai zic ca multe anime uri au prostii în ele, scene care n ar trebui sa fie văzute de un creștin. Cum ar putea sa Ii placa lui Dumnezeu sa te vadă făcând asta?