| Anonim321M a întrebat:

Salut! Imi place mult melodia de la Rava,,In lipsa ta". Dar are versul,, Lucifer am fost doar in lipsa ta" si as vrea sa stiu daca este blasfemic versul sau are influenta asupra credintei mele. Tin sa mentionez ca eu cred in Dumnezeu, dar vreau sa stiu daca asta are vreo legatura cu credinta mea

5 răspunsuri:
| anonimg a răspuns:

"Feriţi-vă de orice se pare rău." (1Tesaloniceni.5:22)
Mai pe înțeles, ferește-te de orice ar afecta relația ta cu Dumnezeu.
Melodia în sine, chiar și fără versuri, n-are nicio legătură cu Dumnezeu. Fără să îți dai seama, ascultarea unei astfel de muzică te va lăsa fără credință.
Nu sunt extremist; dar tot ce pare inofensiv este un atac subtil al celui rău de a îndepărta orice urmă de credință în Dumnezeu. De aceea Dumnezeu a spus: "Cine nu este cu Mine este împotriva Mea, şi cine nu strânge cu Mine risipeşte." (Matei.12:30; Luca.11:23)

| AliGab a răspuns:

Versul este o metafora in sensul ca este mult mai bine in relafie, decat in afara relatiei cu fata respectiva.

| BBJHHRUGs a răspuns:

Da, are. trebuie' sa te duci neaparat la un psiholog.

| andreisergiu123456789 a răspuns:

Te rog eu mult, crede-ma o prietena de a mea a mers atat de departe cu pocainta, incat daca o piesa antiguvern are un mesaj profund si o singura injuratura si aia evident simbolica, ea zice ca e de la satana.Nu ajunge si tu asa, please.happy
Ca dupa nici tratamentul cu hipnoza, nu te mai scoate la lumina normalitatii.

| Endy22 a răspuns:

Eu unul nu as asculta astfel de muzica.

Matei 6:24 Nimeni nu poate sluji la doi stăpâni: căci ori îl va urî pe unul şi-l va iubi pe celălalt, ori îi va fi devotat unuia şi-l va dispreţui pe celălalt. Nu puteţi sluji şi lui Dumnezeu, şi lui Mamona[a].

Cred ca versetul asta zice suficient sa intelegi. O seara frumoasa!