| FieraruDinMapDoi a întrebat:

Salut la toata lumea. Am si eu o intrebare. Daca is baiat si-l iubesc pe Dumnezeu, inseamna ca sunt gay?

14 răspunsuri:
| 6684464 a răspuns:

Stii cum se manifesta homosexualitatea? laughing
Vrei sa spui ca-L iubesti in mod homosexual?

| mentholinks a răspuns:

In Biblie scrie ca Dumnezeu e parte barbateasca si parte femeiasca sau cel putin asa se interpreteaza.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Doamne Dumnezeule, cate creaturi exista in lumea asta.

| milan9 a răspuns (pentru mentholinks):

Dumnezeu este de natura spirituala. El nu este de parte barbateasca sau femeiasca. Asta ca sa nu se inteleaga altceva apoi...

| milan9 a răspuns (pentru milan9):

Intruparea Lui prin Fiul a fost doar o epifanie, o interfata, un mod de apropiere ca si "cap de pod" intre firea umana si firea divina...

| Deaad a răspuns (pentru milan9):

Dar spune ca pe om(adica pe Adam) l-a facut dupa chipul lui.
Cand Adam si Eva vorbeau cu Dumnezeu fata in fata, in Eden, ce forma avea el?

| ania a răspuns (pentru Deaad):

Și Eva a fost făcută tot după chipul Lui.

| mentholinks a răspuns (pentru milan9):

Apoi Dumnezeu a zis: „Să facem om după chipul Nostru, după asemănarea Noastră; el să stăpânească peste peştii mării, peste păsările cerului, peste vite, peste tot pământul şi peste toate târâtoarele care se mişcă pe pământ."
Dumnezeu a făcut pe om după chipul Său, l-a făcut după chipul lui Dumnezeu; parte bărbătească şi parte femeiască i-a făcut.

| DasKönigreichPreußen a răspuns:

Depinde, Dumnezeu este Isus care este barbat deci da tot ce pot zice in cazul asta e " Casa de piatra!"

| milan9 a răspuns (pentru Deaad):

"Dupa chipul lui Dumnezeu" se refera la natura spirituala, la caracterul PERSONAL al lui Dumnezeu. Potrivit aceste4i asemanari, natura umana are si ea in mod implicit RATIUNE, SIMTIRE, VOINTA.

| Mariο a răspuns (pentru Deaad):

Patetica dechizare. Pe cine crezi ca pacalesti?
Toti ne-am dat seama cine se afla in spatele acelui nume si poze. Piei de aici mesager al satanei.

| danay72 a răspuns:

Nu. Înseamnă că ești o persoană credincioasă. Ești de apreciat ca crezi în Dumnezeu și vrei sa îl cunoști mai bine.

| Violleta2022 a răspuns:

Daca il iubesti pe Dumnezeu te numesti "credincios" nu, "gay"!
Tu faci confuzie intre dragostea spirituala si cea trupeasca.