| TheDarkDragon a întrebat:

Salut, m-am imbatat intr-o seara mai demult si din cauza alcoolului, nivelului foarte mare de prostie din capul meu in perioada aceea si din gluma, am facut ritualul de initiere de pe bucuria lui satan.Stie cineva cum pot sa reversez acel ritual? Nu vreau nici sa devin crestin si sa merg la biserica.

15 răspunsuri:
| Holiday a răspuns:

Nu-ti mai bate capul. Orice ai fi facut tu acolo nu te influenteaza cu nimic, nici pozitiv, nici negativ. Satanel asta, ca si Dumnezeu, sunt doar personaje imaginare.

| SG1995 a răspuns:

E un ritual la fel de stupid ca Bloody Marry, ce dracu e de inversat?

| xerxes1 a răspuns:

Totul se petrece doar in capul tau.
La fel ca la crestini.
Satana este o inventie a crestinilor. Evreii rad de 2000 de ani de intrerpretarile pe care crestinii le-au dat cartilor furate de la ei.
Satana la evrei era o funcție provizorie de acuzator sau ispititor, nicidecum un nume propriu cum au inteles crestinii.

Dar uite cum o prostie se transmite din generatii in generații.
Era suficient sa intrebe un evreu ce inseamna satana.Dar oitele au nevoie de un Bau Bau si satana este personajul ideal.

| Nilsson a răspuns:

"Nu vreau nici sa devin crestin si sa merg la biserica."

Daca aveai aceeasi pozitie si inainte de "ritual" erai oricum al Satanei.
Trebuie sa te pocaiesti cu adevarat si sa te rogi in numele lui Iisus Hristos sa te scape din starea asta.

| TheDarkDragon explică (pentru Nilsson):

Poate ca eram al lui Odin sau al lui Osiris.Incetati sa mai reduceti totul doar la Dumnezeu si Satana. Exista o gramada de credinte pe pamantul asta, si nu tot ce nu este al lui Dumnezeu, este al Satanei.

| Nilsson a răspuns (pentru TheDarkDragon):

Nu exista decat bine si rau, o cale de mijloc nu e. Fa ce vrei, e viata ta, Dumnezeu iti vrea binele

| Delmo_Catalin_1984 a răspuns (pentru Nilsson):

Binele si raul sunt relative. Notiuni inventate de om. Zeii nu exista! Fa ce doresti! spune un precept al satanismului modern!

| Mclaren12 a răspuns:

Mai bine te-ai face crestin inapoi. Bucuria lui Satan nu are nevoie de amețiți din ăștia laughing

| Mircea08 a răspuns:

Citeste si cauta sa intelegi Evanghelia (Noul Testament). Acolo gasesti raspunsul la intrebare.

| Irinel15123532 a răspuns:

Dragul meu prieten. A fi crestin nu inseamna sa mergi la biserica, poti fi crestin si fara sa mergi la biserica dar la biserica este casa Lui Dumnezeu si esti binevenit in orice moment, El ne strange la un loc, El este acolo si ne iubeste. BINEINTELES ca poti sa alungi acel ritual din viata ta, dar este nevoie de o relatie personala cu Iisus Hristos, prietenul nostru. Chiar daca nu intelegi, Isus te iubeste si te iubea in tot timpul cat traiai in pacat, El te asteapta cu bratele larg deschise sa te intorci la El, te iubeste si te asteapta. Nu te chem la un cult, nu te chem la o religie, nu te chem la o robie in sclavie, ci la o viata in libertate, Hristos este prieten, vino in rugaciune si spune-i ca unui prieten ce te apasa, tot ce ai pe inima, El doreste sa te asculte si te va elibera de toate pacatele si controlarea satanei. Hristos este mai mare decat capeteniile decat domniile decat stapanitorii intunericului acestui veac, satan nu este omniprezent si omnipotent, are intr-adevar o putere in veacul acesta si ingerii cazuti, DAR toti acestia sunt destinati iadului, sunt infranti si condamnati sa isi petreaca vesnicia in iad, in interiorul nostru traieste Hristos cel atotputernic, ceea ce inseamna ca satan si toate fortele lui nu te pot egala pe tine cand stai neclintit in puterea Dumnezeului atotputernic, satan este supus Duhului Sfant, si Duhul Sfant traieste in noi, satan nu poate sa treaca peste voia noastra, Dumnezeu nu ii va ingadui asta, satan nu este mai tare decat vointa noastra daca suntem fiii Lui Dumnezeu. noi crestinii nu avem doar un Dumnezeu, ci un tata iubitor, un prieten apropiat care ne iubeste si si-a dat viata pentru noi pe cruce acum 2000 de ani. Un prieten care ne iubeste, care se ingrijeste de noi, care ne accepta cu dragoste fara sa ne critice, care ne slujeste in fiecare zi, care isi exprima dragostea in multe feluri fata de noi. Isus este un prieten care ne asculta cand venim la El cu problemele noastre cele mai personale, care ne da rezolvare ca prin minune. Dumnezeu este un tat iubitor caruia ii pasa foarte mult de tine. tu poti fi fiul Lui printr-o rugaciune simpla ''Doamne Isuse am pacatuit impotriva ta, am vrut sa fac totul asa cum vreau eu, te rog sa ma ierti pentru faptul ca te-am respins pana acum, cred ca moartea ta pe cruce a platit datoria pacatuli meu, cred ca tu esti fiul lui Dumnezeu si te primesc pe tine ca mantuitor personal si Domn al vietii mele, imi predau viata tie''. Din acest moment Duhul Sfant te boteaza si vine sa locuiasca in tine, numele tau este scris in cartea vietii mielului, toate pacatele iti sunt iertate definitiv si ai puterea invierii in tine, si nimic nu te va mai desparti vreodata de dragostea, caldura si grija tatalui ceresc pentru tine.

| Delmo_Catalin_1984 a răspuns (pentru Irinel15123532):

De ce dai tu sfaturi aiurea? Poate omul vrea sa se faca satanist! Sau buddhist! Sau vrea sa faca un ritual cu Beelzebuth, Freya, Hades sau mai stiu eu cine!

| Uvox a răspuns:

Parerea mea e ca poti sa stai linistit.
Daca din beție observ ca te-ai trezit, din ceața in care erai atunci tot nu ai scăpat.
Nu ai cum sa "reversezi" o tâmpenie ca asta fara sa dai in altele.
As pune-o în categoria ce se intampla la beție rămâne la beție, atât.
Daca vrei sa te afunzi, nu ai decât. Sigur găsești tu ceva "reversaror".
Baftă.

| Jay1 a răspuns:

Să mergi la spovedanie.

| Saiko10 a răspuns:

Stai oleaca, adica tu crezi in satana dar nu crezi si in Dumnezeu?

| Delmo_Catalin_1984 a răspuns:

Poti sa faci si ritualul lui Odin, al lui Apophis, Ra, cei 10.000 generali ai iadului din mitologia chineza si nu se va intampla nimic.
Sunt doar niste hocus-pocus si niste aberatii. Nu exista zei si nici demoni.
Poti sta linistit!