| anonim_4396 a întrebat:

Salut!
Mai credeți în Dumnezeu?
Vreau doar răspunsuri cu da sau nu, nu vreau explicații.
Mulțumesc pentru atenție.

12 răspunsuri:
| doctorandus a răspuns:

Da (dar nu in Allah sau Iehova).

| Celcestietot a răspuns:

Da, pentru ca Dumnezeu este real.

| lpavel a răspuns:

Binenteles, cu toata fiinta mea! Pentru ca ce rost ar avea viata fara Dumnezeu...

| halogen001 a răspuns:

Nu.

| CostinAlamariu a răspuns:

Da, normal.

| StrongHeart a răspuns:

Da.
Nihil Sine Deo

| Nilsson a răspuns:

Da, pentru că nu am nimic de pierdut și credința mă face să mă simt bine.

Chiar și ateii sunt de acord că oamenii trebuie să fie buni, deci ce ar avea de pierdut un necredincios dacă se încrede în Dumnezeu și are o șansă, cât de mică, de a se bucura după moarte de viața veșnică?

Să rămână în necredință e ca și cum ar da foc la singurul bilet de loterie care l-a primit cadou.

| NotNamed a răspuns:

Nu.

| CatalinLaurentiu02 a răspuns:

Fie ca vreți sa credeți sau nu, Dumnezeu exista și va judeca lumea după faptele sale!

| Whateverrr a răspuns:

Da. Si indiferent daca credem sau nu, El tot exista happy

| Cosimo11 a răspuns:

Daaaaaa

| IuliaMedeea06 a răspuns:

Nu chiar