| Theodor647 a întrebat:

Salut! Momentan sunt pe profilul de filologie intensiv-engleza si vreau sa devin preot(vreau sa dau la FACULTATEA de teologie) dar fara seminar(liceu) va fi greu? Se fac la FACULTATE materiile de la seminar? Se poate intra la facultate fara seminar?

3 răspunsuri:
| badpanda a răspuns:

Vrei sa devii ninja cu rochie?
Sa umbli din casa in casa cu cersitul pardon botezul?

| leo59 a răspuns:

Se poate intra. Sigur că va fi mai greu, dar nu imposibil. Facultatea nu substituie seminarul. Dacă vrei să recuperezi cât de cât va trebui ceva pregătire suplimentară mai ales în privința muzicii psaltice. Doamne, ajută!