| andreisergiu123456789 a întrebat:

Salut, o întrebare serioasa!
De câteva zile eu poftesc o fata care e într-o relație.
Nu e căsătorită religios și nici civil.
Daca nu e casatorita, comit păcat dacă mi-o imaginez în pat?
Fundă!

Răspuns Câştigător
| ania a răspuns:

E pacat sa poftesti orice femeie care nu e sotia ta, indiferent daca e intr- o relatie sau nu.A pofti nu inseamna prima atractie involuntara pe care o poti simti in prezenta unei persoane de sex opus ci a alege sa dai drumul imaginatiei mai departe, sa te gandestul ca daca ai avea ocazia ai face sex cu ea, adica sa cedezi in mintea ta.

14 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

"o întrebare serioasa! poftesc o fata...comit păcat dacă mi o imaginez în pat?"

dacă (in imaginația ta) e in pat singură, dormind, ești pur și nepătat altfel, un păcătos iremediabil

| andreisergiu123456789 explică (pentru sierra1):

Dezvolta))))

| andreisergiu123456789 explică (pentru sierra1):

Apropo "iremediabil" nu exista in vocabularul lui Iisus!)))))

| sierra1 a răspuns (pentru andreisergiu123456789):

Și cine zici că e "Iisus"?

| sierra1 a răspuns (pentru andreisergiu123456789):

" andreisergiu123456789 : Dezvolta))))"

spune tu ce ai in cap!

| andreisergiu123456789 explică (pentru sierra1):

Aa am inteles un agnostic))))
Pai intrebarea nu era pentru tine dragul meu))))

| andreisergiu123456789 explică (pentru sierra1):

Nu are nici un rost discutia cu tine))))
Vezi ca vorbesti cu un fost agnostic.

| sierra1 a răspuns (pentru andreisergiu123456789):

"Nu are nici un rost discutia cu tine)))) Vezi ca vorbesti cu..."

adică ești vreo zeitate ce nu-și coboară mărețele priviri către muritorii de rând sau ce?

| sierra1 a răspuns (pentru andreisergiu123456789):

"Pai intrebarea nu era pentru "

o fi p-aici vreun club in care se intră numa' cu carnet de membru și noi nu-l avem?

| andreisergiu123456789 explică (pentru sierra1):

Mamaaa ce ciuda iti e ca nu priimisiiii funda!

| sierra1 a răspuns (pentru andreisergiu123456789):

Daaaa, o sa am insomnii toată luna, ce ză zic...

| Mayhem666 a răspuns:

Intrebare mai serioasa ca asta nu am vazut.

| rapandula a răspuns:

Depinde catre ce religie adresezi intrebarea. Nu toate au acelasi raspuns.

| alex598 a răspuns:

Comiti un pacat daca poftesti fata indiferent de statul ei social.