| Lupulalbastru a întrebat:

Pentru cine e in cunostiinta de cauza, de obicei o biserica (in cazul meu ortodoxă) e deschisă de dimineata pana seara? Sau e cu program pana la o anume ora de dupămasa. Multumesc

Răspuns Câştigător
| oprescudorin11 a răspuns:

Biserica este deschisa NON -stop.In tarile civilizate'...din pacate neortodoxe!
Din pacate, la noi sunt putine deschise non stop.Manastiri Ortodoxe.
Asta nu inseamna ca vei gasi un calugar pentru spovedanie oriunde! Desi asa ar trebui.
Ca nu e supermarket!
Problema asta trebuie dezbatuta in SINOD. E important ca un om sa beneficieze de consiliere duhovniceasca la ora cand are nevoie!

1 răspuns:
| criucel a răspuns:

Pai in general e deschis pana tarziu... pe la 11 seara