| Dav231 a întrebat:

Salut, stiu ca voi scrie ceva "stupid" dar in fine.
Eu cand eram mic, obisnuiam sa merge la fiul bunicei mele cam in fiecare zi, nimic ciudat pana aici. Doar ca, copilul fiului bunicii mele voia sa se casatoreasca cu o femeie de care nevasta fiului bunicei mele nu o placea absolu deloc. Iar bunica mea s-a bagat intr-o cearta cu ei. Si pana la urma s-au casatorit, sunt mai multe de explicat, dar in fine. Faza e ca ne-a blestemat. Si a zis ceva gen cum si-a pierdut ea fiul ( fiul ei nu mai vorbeste cu ea ) asa sa ma piarda si mama mea pe mine ( nu stiu in ce sens s-a referit ) Aau trecut vreo 3-4 ani de atunci. Iar eu inca stau cu frica ca s-ar putea adeveri blestemul. Voi credeti in blesteme?
Stiu ca majoritatea nu veti intelege ce am avut de zis, dar cine intelege raspunde ( daca vrea, bineinteles ).

6 răspunsuri:
| ania a răspuns:

Cred că blestemele ne pot afecta dar șică le putem anula, Roagă-te. Mântuitorul meu Iisus Hristos îți mulțumesc că ai murit pentru păcatele întregii lumi și pentru ale mele, că ai luat asupra ta tote blestemele ca să ne eliberezi pe noi de blestem, îți dăruiesc viața mea ție, îți mărturisesc păcatele mele(spune tot ce îți vine în minte) primesc darul iertării tale și al eliberării de orice blestem. Orice demon de frică, de ceartă ci familia îți poruncec să pleci acolo unde te tirmite Iisus și să nu te mai întorci, eu aparțin lui Iisus.Declar acel blestem că și mama mă va pierde, fără putere și mă pun sub protecția sîngelui lui Iisus Hristos.

| DeyCj a răspuns:

Dacă e real(și numa real nu e) blestemul, din frica ta acesta se va adeveri, căci de ce ți frica de aia nu scapi.Stai pasiv și nu te mai gândi la niște vorbe aruncate aiurea de o femeie supărată.îs vorbe-n vânt.
Ca informație. Orice blestem se prinde cel în cauză NUMAI dacă el accepta asta conștient sau nu! happy

| SG1995 a răspuns:

Nu, nu cred in blesteme, e doar autosugestia la mijloc.

| Mclaren12 a răspuns:

Ce blestem mă, blestem poate face un mag puternic nu o femeie nervoasă.

Răspuns utilizator avertizat
| AmiraH a răspuns:

Nu cred ca are vreun efect. Tot ce poti sa faci e sa incerci sa uiti sa sa te bucuri de lucrurile frumoase ce ti le ofera viata.