| Florin9Florin9 a întrebat:

Sunt persoane pe acest site care să se preocupe serios de mântuirea sufletului și care încă încearcă să ducă o viață în comuniune cu Dumnezeu? Dacă da mi-aș dori să vorbesc cu ele indiferent de confesiune(catolică, ortodoxă sau protestantă) aspecte ale credinței adevărate.(Eu sunt creștin ortodox).

Răspuns Câştigător
| Anirbas a răspuns:

Salut. Eu.

16 răspunsuri:
| danay72 a răspuns:

Da,ce anume vrei sa afli din Biblie?

| Florin9Florin9 explică (pentru danay72):

Nu neapărat să aflu ceva din Biblie, mai mult vreau să primesc niște sfaturi despre cum să aplic ceea ce învață Biblia.

| danay72 a răspuns (pentru Florin9Florin9):

Dacă vrei sa înțelegi unele lucruri poți sa întrebi despre ce ne învață în realitate Biblia.

| ania a răspuns:

și eu

| Mayhem666 a răspuns:

Da, bineinteles, Dumnezeu e pretenasul meu cel mai bun, azi am fost cu el la o bere laughing (BTW el a baut, ca eu nu consum alcool).

| iurii75 a răspuns:

Am dat acum de această întrebare.
Sper că o spui sincer şi aştept să continuăm dezbaterea noastră, mai ales că sunt şi alte teme interesante (chiar tu le-ai propus).
O seară bună.

| reihiuke a răspuns:

Si eu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Îndoctrinați din ăștia de care zici tu există destui pe aici.

| BogdanMx a răspuns (pentru anonim_4396):

Intre a fi indoctrinat cu adevarul si a fi indoctrinat cu filosofii omenesti, prefer adevarul. Adevarul absoult dovedit in crestinism. tongue

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna gluma laughing

| ada92 a răspuns:

Si mie imi place sa port astfel de conversații, ce te ar interesa in mod special?

| Florin9Florin9 explică (pentru ada92):

Felul practic în care pot să mă schimb cu adevărat pentru a duce o viață în comuniune cu Dumnezeu și a ajunge în rai

| ada92 a răspuns (pentru Florin9Florin9):

Citește cand ai timp Coloseni 3:8-14. nimeni nu ii perfect si întotdeauna vom avea de șlefuit cate ceva la personalitatea noastră dar Dumnezeu apreciază eforturile pe care le depunem pentru ai fi plăcuti si ne ajută să ne schimbăm. si te va ajuta mult daca o sa te străduiești să-l cunoști mai bine, ce fel de Dz este, ce calități are... din Biblie aflam totul despre el si ce asteapta de la noi doar trebuie sa ne facem timp să-l studiem nu doar să-l citim. De ex stiai ca raiul a fost pe pământ si Dumnezeu promite ca pământul va deveni din nou un paradis? Psalmi 37:29

| Florin9Florin9 explică (pentru ada92):

Mulțumesc, Dumnezeu să te binecuvinteze

| TabletaSB a răspuns:

Subscriu.

| BogdanMx a răspuns:

Salut, ti-am trimis cerere de prietenie + un mesaj.