| BubbleGumCupcakesss a întrebat:

Am multe visuri cu diavoli si fantome,si in vis spun tare rugaciunea, arunc cu tamaie,cu orice, si nu merge! NU pot iesi din visul ala oribil, si fantoma se apropie din ce in ce mai mult si rade tot mai tare! Pana la urma ma omoara si ma trezesc speriata FIX LA ORA 3; 00. CE poate insemna asta?
E foarte ciudat, mentionez ca am citit cateva povesti de groaza dar nu am facut niciodata ritualuri!
Nu fac misto!
Va rog ajutati-ma!

Răspuns Câştigător
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Se numesc coșmaruri. Toate personajele pe care le vizionezi în vis sunt videoclipuri create de tine. Este un soft ce crează groază. Acesta see pornește singur. Apoi la el se atașează imaginile care îți crează ție groază în timpul zilei. La acele imagini nu prea le pasă de tămâie. Când te omoară, intensitatea groazei ajunge la extrem. Apoi nevoia de protecție face ca să treci la starea de veghe ca să te aperi. Constați că ai trăit un vis. Dar pentru că creierul nu știe în stare de vis să facă diferența dintre videoclip intern și realitate externă, după ce te trezești ești încă o perioadă în starea de spirit, groază din vis. Avem vise cu zecile în timp ce dormim. Pe unele care sunt mai intense ca acestea, ni le reamintim. Unele vise au conexiune cu realitatea din timpul zilei, sunt premonitorii, altele nu.

12 răspunsuri:
| LupusDei1993 a răspuns:

Mai intai invata corect limba si literatura romana si dupa am sa explic ca totul e doar in mintea ta.

| Celcestietot a răspuns:

Aceste vise vin de la cel rau, iar daca esti cu Dumnezeu, niciun duh nu iti poate face rauwinking!

| Jay1 a răspuns:

Cel mai bun sfat atunci când ai coșmaruri dese și foarte intense este să mergi la un psihoterapeut. Acesta te poate ajuta să înțelegi cauza viselor urâte și să scapi de anxietate și stres și, implicit, de coșmaruri. Majoritatea viselor urâte scot la iveală sentimente negative pe care le poți avea față de o anumită situație sau chiar persoană, deci ai putea afla câteva lucruri despre tine care stăteau ascunse în subconștientul tău. Biblia și lumea științifică au aceeași explicație pentru sursa visului. Biblia spune, prin înțeleptul împărat Solomon, că „din mulţimea grijilor se nasc visele" (Ecclesiatul 5, 6). Adică, din preocupările sufletești ale conștientului nostru.

Fantoma simbolizeaza pentru cei mai multi dintre noi ceva pierdut, ceva sau cineva care nu mai poate fi recuperat!
Visele sunt de cele mai multe ori un fel de „ecranizare" a trairilor noastre realizata de catre creier cu resursele din subconstient, astfel ca cea mai buna modalitate de a le intelege este printr-un efort de deslusire a sentimentelor care ne „bantuie" in viata de zi cu zi si care ne transforma noptile

| Daniel323 a răspuns:

Vise nu visuri.
Ai incercat cu crucea?
Trebuie za zici crucea ma-tii de fantoma!

| Octavian199 a răspuns:

Eu aseara am visat ca am facut sex cu multe femei rolling on the floorVise, man, vise.La cate vise am, as face un film fantasy.

| totuldesprenaturasiaventura a răspuns:

Ti am trimis mesaj

| Irinel15123532 a răspuns:

Te rog urmareste, poti trece peste rpimele 10 minute de cantare.

https://www.youtube.com/watch?v=gPbsBY-BWR4&t=898s

| Irinel15123532 a răspuns:

Psalmul 91
1 Cel ce stă sub ocrotirea Celui Preaînalt
şi se odihneşte la umbra Celui Atotputernic
2 zice despre Domnul: „El este locul meu de scăpare şi cetăţuia mea,
Dumnezeul meu în care mă încred!"
3 Da, El te scapă de laţul vânătorului,
de ciumă şi de pustiirile ei.
4 El te va acoperi cu penele Lui
şi te vei ascunde sub aripile Lui.
Căci scut şi pavăză este credincioşia Lui!
5 Nu trebuie să te temi nici de groaza din timpul nopţii,
nici de săgeata care zboară ziua,
6 nici de ciuma care umblă în întuneric,
nici de molima care bântuie ziua namiaza mare.
7 O mie să cadă alături de tine
şi zece mii la dreapta ta,
dar de tine nu se va apropia.
8 Doar vei privi cu ochii
şi vei vedea răsplătirea celor răi.
9 Pentru că zici: „Domnul este locul meu de adăpost!"
şi faci din Cel Preaînalt turnul tău de scăpare,
10 de aceea nicio nenorocire nu te va ajunge,
nicio urgie nu se va apropia de cortul tău.
11 Căci El va porunci îngerilor Săi
să te păzească în toate căile tale,
12 şi ei te vor duce pe mâini,
ca nu cumva să-ţi loveşti piciorul de vreo piatră.
13 Vei păşi peste lei şi peste năpârci
şi vei călca peste pui de lei şi peste şerpi.
14 „Fiindcă Mă iubeşte", zice Domnul, „de aceea îl voi izbăvi;
îl voi ocroti, căci cunoaşte Numele Meu.
15 Când Mă va chema, îi voi răspunde;
voi fi cu el în strâmtorare,
îl voi izbăvi şi-l voi proslăvi.
16 Îl voi sătura cu viaţă lungă
şi-i voi arăta mântuirea Mea".

| DeyCj a răspuns:

Recomand să nu mai citești povești de groază că se pare că ți frică de demoni, fantome și alte prostii de astea, ce real nu există.
Rugăciunile nu ajută în situații de anxietate, dar un psihoterapeut te-ar ajuta.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns (pentru DeyCj):

Da, căci are ritualurile lui de alungat demonii, implicate în teoriile lui.

| ania a răspuns:

Se spune că la ora 3 noaptea se fac multe ritualuri sataniste. Citește Noul Testament. Dacă vrei să scapi de ele mai bine roagă=te./Creatorul meu
îți dăruiesc viața mea și sufletul meu ție. Îți mărturisesc toate păcatele mele( spune toate lucrurile pentru care te mustră conștiința) și iert și eu persoanele care mi=au greșit( spune pe cine și pentru ce). Îți mulțumesc că Mântuitorul Iisus Hristos a murit pentru păcatele tuturor oamenilor și și pentru ale mele, primesc curățirea conștiinței mele de tot ce mă apasă. primesc să mă cureți să să mă faci copilul Tău. Orice demon de frică, de moarte care îmi provoci vise de groază îți poruncesc să pleci de la mine în numele lui Iisus hristos.

| Panamax a răspuns (pentru ania):

Demon al ipocriziei, demon al ignorantei, demon al orgoliului spiritual va rog frumos sa o lasati in pace pe doamna Ania ca are familie de intretinut si ea sta toata ziua pe TPU scriind sfaturi penibile si inutile.