| dop34555 a întrebat:

Am niste nelamuriri:
1)E pacat daca iau "gunoi" de vaca/cal de pe camp sa pun in gradina la straturi in gradina?
2)Este pacat daca pun mult "gunoi" de care v-am zis la straturi? Apropo, si cenusa pun. Daca pun mult inseamna ca pun cu lacomie?
3)Este pacat daca tip la caine sa nu muste oamenii? sau sa latre la oameni? Nu-l bat,nu-l injur,doar zic cu voce tare,ca daca nu fac asta,poate musca oamenii, si nu e bine.
4)Astazi,la scoala,un coleg mai mic si cu "gura mare", s-a luat de alt coleg mai timid si fara sa-i faca ceva,face asta mereu,il face prost,se ia de el,il ia la intrebari,ii da palme dupa cap etc, numai ca sa se dea mare si ca e coleg cu noi de 2-3 ani.Ma rog,s-a luat de el,si eu i-am zis cu voce mai tare "Lasa-l ma!"
Am facut un pacat? Am vrut doar sa-l opresc sa nu mai faca asa cu el,ca daca-l iei cu frumosul, nu baga de seama.Nu l-am injurat,nu l-am batut,i-am spus doar cu voce tare "Lasa-l ma!" E ciudat sa faca asa cu el,nu-i face nimanui rau,e de treaba,dar, e luat la misto cateodata de 2-3
colegi de-ai mei, si nu greseste cu nimic.
4)Serpii sunt ai diavolului? E pacat sa-i omoram?
5)e pacat sa mananc de multe ori pe zi (cand mi-e pofta sau mi-e foame)? Cand simt ca nu mai pot, ma opresc.
6)E pacat sa ne indopam cu apa? Am auzit ca e bine sa bei multa apa.
Va multumesc pentru raspuns!

7 răspunsuri:
| T0T a răspuns:

E păcat să fii idiot?

| iurii75 a răspuns:

E păcat s-o faci pe prostul, poţi rămâne aşa!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, este pacat ca-ti pierzi timpul cu aberatiile astea.

Răspuns utilizator avertizat
| Nitroblast a răspuns:

Chiar sper ca esti troll.

| Elenina356 a răspuns:

La toate intrebarile, raspunsul e NU si legat de intrebarea 4, daca ucizi un sarpe e la fel ca si cum ai ucide orice alt animal (inclusiv omul)

| Falconcap a răspuns:

Soft trolling