| anonim_4396 a întrebat:

Am o intrebare:mama mea a murit si am visat-o ca îi dadeam coliva, ce inseamna? Multumesc!

Răspuns Câştigător
| TabletaSB a răspuns:

Visele pot fi de luat in seama insa de preferat ar fi sa le ignoram.
In cazul tau, amintirea mamei nu poate fi stearsa ci ramane mereu vie. Roaga te pentru ea si vei fi linistit.
Sa nu uitam ca si cei adormiti au nevoie de ajutorul nostru.

8 răspunsuri:
| costis a răspuns:

Coliva nu inseamna nimic fara legatura cu biserica veche. Este doar grau fiert. Poate este un regret al ei ca nu esti apropiat de biserica.

| anonim_4396 explică (pentru costis):

Asa o sa faclaughing

| danay72 a răspuns:

Îmi pare rău că ti-a murit mama. Faptul ca ai visat-o înseamnă că te-ai gândit la ea. Dar din punct de vedere biblic nu înseamnă nimic.

| vocea a răspuns:

Se pare ca mama ta te-a vizitat.

| TrăieşteClipa a răspuns:

Sa-i dai o coliva si lui Florin9Florin9 ca tot abereaza pe aici.
Biserica nu stie absolut nimic despre ce se intampla dincolo.Dar au inventat o gramade de lucruri care sa le aduca mai multi bani.

| VelaJohnny a răspuns:

Si eu am o intrebare, nu am gasit intrebarea!

| Florin9Florin9 a răspuns:

Dumnezeu îți amintește că îți poți ajuta mama(îl poți ruga pe Dumnezeu să-i ierte greșelile ), noi oamenii din lumea aceasta nu putem știi sigur unde s-a dus sufletul după moarte dar putem să presupunem:1)Dacă mama ta se află în rai rugăciunile tale chiar dacă nu vor fi necesare nu-L vor deranja în nici un caz pe Dumnezeu, ba din contră le va aprecia pentru că ele ar demonstra că-ți iubești sincer mama (o astfel de iubire este plăcută înaintea lui Dumnezeu). 2)În cazul în care Doamne ferește mama ta este în iad rugăciunile tale îi vor fi foarte folositoare pentru că datorită lor Dumnezeu poate hotărâ să o mute în rai. ), deci e bine să te rogi lui Dumnezeu să-ți ierte mama 3)Poți spune în fiecare seară și dimineață de-acum pană la sfârșitul vieții un simplu,, Doamne iart-o '' din inimă și îi poți face mamei tale un bine imens (dacă timpul îți permite te poți ruga mai mult) 4)După moarte omul nu-și mai poate continua sau începe pocăința (schimbarea în bine) deci oamenilor morți le sunt de mare folos rugăciunile pe care cei care sunt în viață le fac pentru sufletul lor (te poți ruga pentru orice om mort nu trebuie neapărat să-l fi cunoscut cât timp era în viață ca rugăciunile tale să fie acceptate. Dumnezeu s-o ierte.

| CinevaAnonimă a răspuns:

Visele nu au legatura cu realitatea. Este pacat sa credem in ele.