| anonim_4396 a întrebat:

am si eu o intrebare. Eu impreuna cu cativa prieteni vrem sa luam o tabla ouija dar nu prea stim regulile. Mi le puteti spune va rog happy. Multumesc anticipat

16 răspunsuri:
| ania a răspuns:

Dacă veți face asta vă deschdeți săre lumea spirituală a demonilor, aduceți sclavie spirituală peste viața voastră. Mai bine încercați să comunicați cu Creatorul, e mult mai puternic, mai bun vă iubește infinit mai mult, nimeni și nimic nu împlineșe sufletul unui om așa cum o face El.

| anonimg a răspuns:

Exista o singura regula: sa va luati gandul de la asa ceva. Asta daca vreti ca sa nu fiti bantuiti de ingerii cei rai. Credeti ca va scapa cel ce se avanta pe terenul vrajmasului?
Te sfatuiesc ca sa faci sa iti piara si sa innabusi curiozitatea aceasta din inima ta si a prietenilor tai.
Dumnezeu nu va mai putea sa va ocrotesca daca va duceti de buna voie pe terenul vrajmasului nostru si al lui Dumnezeu.
Fa-ti rost de cartea aceasta: https://www.viatasisanatate.ro/o-calatorie-in-supranatural

| Nilsson a răspuns:

Mai bine renuntati la idee. Spiritismul e un teren necunoscut, ce te te faci daca totusi functioneaza tabla aceea? Vrei sa intre demonii in viata ta iar realitatea sa devina pentru tine un cosmar din care nu poti sa te trezesti?
Filmele care promoveaza genul acesta de practici au scopul sa ii duca pe oameni in intuneric.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Salut, Satanist Spiritual aici, iti recomand sa n-o faci intrucat nu esti sub protectia lui Satan, si crede-ma nu vei evoca niciun Demon cu aia, cel putin nu unul a lui Satan, putand sa se amestece entitati, cum ar fi ingeri, risti sa fii posedat. http://bucurialuisatan.com/ HAIL SATAN!

| Nitroblast a răspuns (pentru anonim_4396):

Deci ingerii poseda?

Made my day. Era sa fac un atac de cord de la asta, din pacate nu s-a intamplat.

| anonim_4396 explică (pentru Nitroblast):

Da, si sunt si prevestitori ai mortii. "Se pare că entităţile angelice folosesc acelaşi model atunci când au de a face cu oamenii. Cunoscuţi sub diferite nume ("Supraveghetori", "Gardieni", "Păzitorii Porţilor" etc.) adevăratul lor scop este acela de a ţine omenirea cât mai departe de progresa spirituală, ÎN SPECIAL în domeniul puterilor minţii sau a cunoștințelor despre dimensiunea a 4-a/astralul. Sunt precum gărzile într-un lagăr - care ţin omenirea în lanţuri, înrobită şi fără nicio putere.

Aceia care sunt pe dinafară* şi care se adâncesc puţin mai mult în ocultism, adesea au parte de tot felul de experienţe neplăcute (din nou, FRICA este folosită cu scopul de a controla). Într-un fel sau altul, aceia care sunt pe dinafară vor fi amăgiţi şi vor sfârşi în relaţii cu îngerii.

Bineînţeles că există variaţii, însă cele enumerate mai jos îţi vor da o idee cu privire la lucrurile la care să fii atent - le vei găsi în experienţele personale ale celor care au avut de-a face cu aceste entităţi:

· entităţile angelice dau buzna. De cele mai multe ori creatura începe de una singură să se amestece în psihicul/mintea cuiva, total neinvitată.

· entitatea folosește dragostea pentru a determina victima să îşi lase garda jos. Acest lucru este făcut în mod deliberat, cu scopul de a masca adevăratele intenţii ale entităţii. Victima (fiinţele umane sunt vulnerabile din punct de vedere emoţional - câte greşeli nu am făcut, fiind mânaţi de emoţii?) simte un sentiment de 'dragoste' şi este înşelată în a crede ca are de a face cu un vizitator de natură pozitivă.

· entitatea niciodată nu explică şi nici nu oferă victimei prea multe cunoștințe preţioase. Celor mai multe întrebări nu li se dă un răspuns, iar dacă li se dă, acestea sunt sub formă de ghicitori sau sunt nonsensuri. Orice fel de informaţie oferită este fie incorectă sau incompletă.

· adesea, entitatea va afirma că a venit pentru a avertiza victima şi/sau omenirea că se află pe "drumuri rătăcitoare". De cele mai multe ori, aceste "drumuri rătăcitoare" sunt ceea ce entitatea consideră drept ameninţare la controlul lor absolut, în cele mai multe cazuri legându-se de abilitatea cuiva de a se apăra pe sine însuşi; puterea minţii folosită de omenire pentru a se proteja psihic reprezintă o ameninţare EXTREMĂ la adresa acestor prădători extratereştrii, întrucât principala lor unealtă de control este mintea; cea mai mare frică a lor este o omenire care descoperă adevărul şi care obţine aceleaşi puteri ale minţii pe care ei le posedă. Aceştia propovăduiesc un concept fals al "păcii" şi "dragostei", pentru a dezarma omenirea şi pentru a crea un Pământ lipsit de ajutor şi apărare. Convingerile lor cu privire la acest lucru sunt pe cât se poate de clare în întreaga biblie xină, loc în care aceştia sunt aducătorii torturii, suferinţei şi a morţii. Cartea Apocalipsei/Revelaţiei le spune pe toate.

· în multe cazuri, entitatea livrează profeţii negative. De cele mai multe ori acestea prezic pierderi şi/sau faliment, dezastrul personal al victimei şi/sau al celor apropiaţi acesteia. Entitatea mai poate oferi asigurări false cum că va fi cu victima prin toate aceste nenorociri, fără însă a ridica un deget pentru a le opri sau schimba cursul evenimentelor.

· în alte situaţii - cum este cazul adepților ignoranţi New Age - entitatea se poate canaliza prin așa-zișii "vindecători", acţionând ca tămăduitor. Ca de obicei, nu se oferă niciun fel de cunoștințe reale despre vindecare şi prin urmare, atât vindecătorul cât şi pacientul sunt schilozi şi neputincioşi fără ajutorul entităţii, transformându-i în nişte sclavi.

Am avut de multe ori de-a face cu aceste entităţi şi sunt orice numai binevoitori nu. Sunt aducători ai morţii, a nenorocirii şi a ghinionului, victimele lor favorite fiind copiii. Am avut ocazia de a observa acest lucru de multe ori. Oamenii care se apucă de magie îngerească sunt fie extrem de aroganţi, fie vieţile lor sfârşesc în dezastru. Cunosc personal un tip care se ocupa cu aşa ceva şi a ajuns să sufere de atacuri severe de depresie şi dependent de droguri.

Când am fost încă un copil, mama mi-a povestit că părinţii ei au avut o fetiţă cu câţiva ani înainte ca ea să fie născută. Pe când avea doar doi ani (aceştia erau xini), timp de câteva zile aceasta arăta mereu cu degetul şi striga "înger, înger". Puţin după aceea, fetiţa s-a lovit la cap în tramvai şi a murit la scurtă vreme din complicaţii.

Cunosc o altă femeie xină care aştepta să nască şi care a fost vizitată de un înger care i-a spus că copilul va fi născut mort. Nemaipomenit de frumos... Bineînţeles, copilul era mort când a fost născut.

Îngerii Apocalipsei aruncă foc, plăgi şi tot felul de alte scârboşenii peste omenire"

| Nitroblast a răspuns (pentru anonim_4396):

Copy paste de pe unul din alea doua site-uri care in acelasi timp sunt si singurele tale surse de informatii. In fine.

Nu e nevoie de interventia ingerilor daca nu se intampla ceva nasol, care schimba viata persoanei respective. Bineinteles, pot sa fie oprite sau nu, de persoana vizata depinde daca face ceva in privinta asta. Daca totusi nu se opreste, atunci e vorba de inteligenta superioara a Domnului, El stie cel mai bine ce e de facut. Poate sa fie o incercare, o moarte la sansele maxime de manturie, n motive pe care nu le poti inchipui. O prevestire (in cazul cu nou-nascutul mort) amelioreaza cu MULT efectele intamplarii. Gandeste-te, daca se intampla spontan era... cine stie. Asa macar era pregatita si pentru ce e mai rau din timp. De ce intrebi? Pe Dumnezeu sa il intrebi. Poate ajungea un ucigas, violator, etc., asa ca pentru a nu face un rau NEINGADUIT celorlalti SI pentru a avea sanse maxime sa se mantuiasca, l-a luat sus de la nastere. De obicei astea sunt motivele.
Copii mici sunt atat de curati incat pot sa vada ingerii. Fact. E absurd ce ai spus acolo.
Magie ingereasca? Probabil vreo forma de vrajitorie "alba" sa ii spunem asa, NU ARE NICI O RELEVANTA cu Dumnezeu sau cu Hristos, doar cu demonii, deghizati mai mult sau mai putini in ingeri. Da, se pricep si la astea, de multe ori se infatiseaza astfel, dar tot draci raman, nu sunt in stare de smerenie, de adevar sau de iubire.

Dar macar ingerii fac profetii adevarate. Demonii numai minciuni toarna. Iti dau sperante false, bunuri, "intelepciune", etc. ce nu duc nicaieri. Si daca iti dau bani, banii aia o sa te piarda garantat. Si daca iti dau invataturi, nu iti folosesc cu nimic invataturile lor (sau sunt false). Nu o sa vina vreun demon sa iti spuna ca "ba, o sa te lovesti la cap si vei ajunge la spital" fiindca NU ARE nici un interes in a face asta, nu are NICI MACAR un interes in a-ti face bine si a te pregati pentru relele ce vin in cale. Pare mai logic asa, nu? Daca ai sti ca maine vei muri intr-un accident de masina, era mai fain sa nu afli asta? Am zis si mai sus, cu voia Domnului poti sa scapi de intamplarile respective, am avut un caz personal in privinta asta. Sau nu te poti feri, dar inseamna ca asa e cel mai bine, moartea nu e o pedeapsa, e o trecere. La fel si cu greutatile, bolile, doar in viata asta le ai.

Asta e cam tot ce merita a fi comentat. Restul e bullshit de pe crestinismulexpus sau bucurialuisatan... auzi, iubirea inseamna garda jos, iubirea e ceva ce nu ai putea dovedi in veci cu gandirea pe care o ai acum. Mie imi par expusi aia fara iubire, la aia trag toate relele, atat in interiorul lor cat si in exterior. Iubirea te divinizeaza, si ma refer la iubirea adevarata, aia universala, incluzand dusmanii si altii care iti vor raul, direct sau indirect. Nimic nu poate sa biruiasca iubirea Lui Dumnezeu, orice ar fi.

| anonim_4396 explică (pentru Nitroblast):

rolling on the floor)))))) prietene cam debitezi, iti aduc dovezi, indiferent de sursa, si nu, ma documentez din toate partile posibile, dar daca tu o faci de pe jw.org atunci e clara treaba. Nu stiu, voi vreti sa pareti niste aroganti, inteligenti dar credeti in ceva ce nu poate fi vazut/atins/auzit, pe bune? rolling on the floor Daca ai reusit sa programezi acea forma mentala sa faca ce vrei asta nu inseamna ca ea exista, si banuiesc c-ai varsat lacrimi si ti-ai consumat toata energia pe asta. Tu dai raspunsuri aici despre Ocultism, Ouija fara sa fi avut macar o experienta in domeniu, n-ai avut nicio experienta cu Ouija, si din cate se vede nicio experienta cu Ocultismul. Insa gandeste-te ca eu am avut cu crestinismul experiente, tocmai de asta am venit langa Tatal Satan, unde ma simt Protejat. Macar noi il putem auzi/vedea/atinge pe El si pe Demonii Sai. iehova e mort, la fel ca isus, el n-a existat, nu exista si nici nu va exista vreodata, cum n-a avut, nu are si nici nu va avea vreodata corp fizic, fiind o forma mentala, ce se hraneste cu energia "enoriasilor" care vin cu sperante la biserica unde mai scot niste bani din buzunar, varsa lacrimi peste biblie, si se inchina imparatului oilor fara valoare. Mda. HAIL SATAN! HAIL HITLER! HAIL PUTERILOR IADULUI!

| Nitroblast a răspuns (pentru anonim_4396):

Ai avut experienta 0 cu crestinismul. Daca aveai si 10%, apoi ramaneai fixat sa traiesti si restul de 90%.
Vad ca o dai la batjocora dupa ce te-am lasat in sah. Chiar speram ca o sa am ce discuta, se pare ca nu, tot ce vad e ceva gen "satan e cel mai tare, eu l-am vazut, tu nu l-ai vazut pe Dumnezeu (nota: mai mult decat sa il vad, l-am simtit), asa ca eu castig ha ha ha". Nu, nu asa se face. Am parat tot ce ai scris tu in raspunsul anterior. Tu ori aduceai argumente noi (adica te recunosteai infrant, dar vad ca ai ceva caracterstici asemanatoare cu satan ala in care crezi, nu esti in stare sa te smeresti, te supraevaluezi si o sa vezi consecintele mai incolo), ori imi comentai la comentariile mele. Da, alt ignorant care prefera sa vada doar o parte a cartonasului, si zice ca daca nu intoarce cartonasul inseamna ca partea aia nu exista.

Si ultimul meu raspuns, evreii ce nu sunt evreii decat cu numele condusi fix de satan conduc banii. Altfel, cum ar putea acesta sa isi duca planul antihristic la implinire?

| Nitroblast a răspuns:

Nu iti recomand, poate nu mai pleaca naiba de la voi dupa "joaca" asta. Lasa Youtube-ul, numai tampenii aveti in cap de acolo, peste o luna te vad tot aici cu o intrebare de genu' "Un demon nu ma lasa, ce pot sa fac?".

| anonim_4396 explică (pentru Nitroblast):

Clar, zici ca esti o bunica de peste 60 de ani ce nu mai poate fi trezita din iluzia asta cu iehova scriind cuvantul asta "naiba".

| Nitroblast a răspuns (pentru anonim_4396):

Intelege oricum ce vreau sa scriu, nu conteaza termenul cat timp e acelasi lucru, e sinonim total

Nu stiu cum sa iti zic, dar "iluzia" asta e cam reala din toate punctele de vedere. Ca nici macar nu ai incercat sa ti-o "imaginezi" (figurativ vorbind), partea a doua, asa cum am mai spus.

| anonim_4396 explică (pentru Nitroblast):

Haha, nu stiu, dar mie sincer si in clasa 1 mi se parea greu de crezut explicatia lor. Din prima o contradictie si o explicatie penibila. Geneza: o explicaţie penibilă referitoare la formarea Pământului-Ziua I
În biblie scrie că de la începutul timpului, Dumnezeu a creat cerul şi Pământul (Geneza 1:1) La început, Dumnezeu a făcut cerurile şi pămîntul. Prin urmare, înainte de a fi existat ceva, această entitate numită Dumnezeu a stat o eternitate fără a face sau a gândi absolut nimic, daaaaar, deodată şi-o fi spus "frate, ce plictisitor este să stai singur fără să faci şi fără să gândeşti nimic", aşa că a creat raiul. Cam asta s-ar putea deduce din cele scrise în biblie. Unii oameni, gândindu-se la complexitatea Universului, îşi dau seama că acest vast Univers nu a fost creat aşa pur şi simplu din nimic. Ceea ce le scapă lor este faptul că cine a creat un Univers complex, trebuie să fie şi el complex la rândul lui, aşa că cine a creat creatorul complex (ştiu, e întortocheată întrebarea)? răspunsul lor este de cele mai multe ori "nimeni, creatorul a existat dintotdeauna". Atunci, din moment ce creatorul universului a putut apărea fără vreun creator anume, de ce să nu fi apărut şi Universul la rândul lui fără vreun anumit "designer". Unora nu le place să se gândească la problemele legate de infinitate pentru că ei gândesc pe un singur plan, o singură linie.
Oricum, revenind la subiectul principal. După cum ştiţi cu toţii, se spune că Dumnezeu a creat apa, dar era întuneric beznă şi nu se putea vedea absolut nimic.(Geneza 1:2) Pămîntul era pustiu şi gol; peste faţa adîncului de ape era întunerec, şi Duhul lui Dumnezeu se mişca pe deasupra apelor. După care Dumnezeu a decis să aducă şi lumina pe Pământ. Care era sursa luminii respective? Tare bine ne-ar prinde lumină aşa fără sursă şi fără să plătim curent pe vremea asta de criză. Dar oricum, din moment ce Soarele şi alte stele nu fuseseră create decât a patra zi şi nu în prima (Geneza 1:14) Dumnezeu a zis:,, Să fie nişte luminători în întinderea cerului, ca să despartă ziua de noapte; ei să fie nişte semne cari să arate vremile, zilele şi anii; se pare că cel sau cei care au scris biblia, nu ştiau că lumina are întotdeauna o sursă de la care să provină. Pe la sfârşitul primei zile, Dumnezeu decide să separe lumina de întuneric (aşa cum ştiţi voi, acolo unde nu este lumină, este întuneric şi invers; oare cum o fi arătând pe vremea aceea lumina prin preajma întunericului?) aşa că le separă, ducând la apariţia zilei şi a nopţii (succesiunea zilelor şi a nopţilor este determinată de rotirea Pământului în jurul soarelui şi vă reamintesc că Dumnezeu de fapt a creat Soarele în a patra zi).

| Nitroblast a răspuns (pentru anonim_4396):

Spoiler alert:
1. Nu se citeste Biblia ad litteram
2. Pai de aia e Dumnezeu, ca sa poata face lucruri INEXPLICABILE inteligentei noastre. Daca L-am fi putut cuprinde pe Dumnezeu DIN PRIMA (ma refer la viata aici pe Pamant), nu ar mai fi fost Dumnezeu. Inteligenta superioara e o caracteristica definitorie. Daca noi sa zicem ca suntem pe o scara de la 1 la n la nivelul de inteligenta n, Dumnezeu va fi intotdeauna cel putin la n+1.

| anonim_4396 explică (pentru Nitroblast):

Si Satan nu este liderul banilor, acesta este iehova, impreuna cu poporul sau, evreii. Tatal Satan este Liderul Cunostintelor Spirituale, crede-ma stiu mai multe despre bani decat tine, stiu ca odata ce te-ai lipit de ei esti pierdut, asa ca inceteaza sa incerci sa-mi dai sfaturi.

| AlinaMelisa a răspuns:

Deci, in prima faza nu e tocmai de joaca cu asta crede-ma! Proprie experienta