| Victora78 a întrebat:

Am si eu o nelamurire thinking

Dece unii oameni urmeaza calea lui Satan si nu a lu' Dumnezeu? Adica ei il vad pe Satan ca fiind foarte bun, insa eu nu pot crede asa ceva oh go on

Din cate mam documentat... El vrea doar sa se dea drept Dumnezeu si sa convinga lumea ca el este cel bun doar pana ii duce cu el in iad tongue

Si de asta as vrea sa stiu si eu cum sta cu chestiile astea si daca poate sa imi raspunda un satanist mai binewinking Fundaaa :X

Răspuns Câştigător
| MMihai a răspuns:

Da ești tu foarte sigură că există Satan?
Eu nu cred asta!

11 răspunsuri:
| Thunderstruck a răspuns:

Sunt ateu, dar biblia ne arata clar cum satan asta a omorat 10 oameni pana in momentul scrierii, iar doamne doamne asta a omorat 2 milioane si ceva de oameni.Zi tu care-i mai bun.Nu vreau "funda:X".

| IoanieCriminalul a răspuns:

Noi nu urmam calea nimanui, urmam calea noastra. Daca voi crestini spuneti ca urmam calea aluia, atunci problema voastra.Nu ma intereseaza ce credeti voi, dar mi se pare o prostie sa crezi in dumnezau in 2012.Si inca ceva! De ce ne faceti pe noi atei satanisti? Noi nu credem in divinitati, deci n-are nicio legatura cu satan ala.

| IoanieCriminalul a răspuns:

Ai nimerit-o de data asta

| ramona30 a răspuns:

Satan si D-zero sunt doua personaje mitologice. Ele nu exista in realitate.

| Zenicide a răspuns:

Satan daruieste oamenilor cunoastere/inteligenta conform bibliei. Era si copacul nemuririi acolo dar Dzeu a intervenit prea repede happy
Putini stiu asta dar Satan ucide mai putini oameni si animale in biblie ca Dumnezeu, si ar mai fi multe alte chestii de zis.

| CryChristiAN a răspuns:

De ce sa urmezi calea raului si nu a binelui? De ce sa te distrezi pe lumea asta si nu pe lumea cealalta? ''Lumea si poftele ei trec, dar cine se increde in Domnul ramane in veac.''Are si 1 pret ''distractia'' aceasta.

| M25M a răspuns:

Satan has cookies big grin

| M25M a răspuns:

Erau poze in care era un text " Come to the dark side. We have cookies".
Si se potrivea atat intrebarii principale( de ce unii urmeaza calea lui satan) precum si raspunsului tau.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ei bine se vede de la o posta ca nu esti ateu deoarece nu esti nici putin informat. Iar mai apoi celui ce a pus intrebarea cred ca asta este de ajuns:

www.angelfire.com/empire/serpentis666/HOME.html

| Victora78 explică (pentru anonim_4396):

Anonim nu te supara ca te intreb dar am mai vazut ca ai raspuns si la alte intrebarii de genul acesta si de aceea tin sa te intreb daca esti satanist? tongue

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Victora78):

Da sunt!