| erabianleonard a întrebat:

Am venit cu ceva mai ciudat, o intrebare mai ciudata, deci o sapt am visat vise cu dumnezeu, si dupa vise foarte ciudate : Deci ma fugarea un baiat sa ma bata intr-o parcare, nu m-a prins, am fugit. a doua zi am inceput ziua bine... iar dupa ma duceam la pregatire si cand am venit intr-o parcare erau vreo 15 prieteni si un baiat de care m-am luat de mai demult ( mentionez in vis era noapte si in realitate la fel) si dupa a inceput sa ma impinga, m-a pus pe masina si aveam mainile libere i-am dat cu pumnu dupa am fugit si apoi ma fugarea, Alt vis : Am lipsit de la scoala si trebuia sa aduc o scutire de vreo 3 zile, a 4 zi am visat ca ma intreaba profesorul la scoala : Ai adus scutire-a? Eu nu domnu diriginte. Dupa la scoala domnu vine in clasa si m-a intrebat la fel ca in vis, Alt vis azi, am visat ca voi da test la romana si in vis venea doamna profesoara sa imi i-a testul si ma uitam la o colega: In realitate : Am terminat de scris dupa vine doamna in acceasi imbracaminte ca in vis si ma uitam la fata din vis cam atat, sunt clar vazator? sau ce? Am pus la religie, scuzati

9 răspunsuri:
| William a răspuns:

Ar fi misto sa visezi numerele de la loto. Nu cred ca esti prooroc sau ceva de genul asta, e interesant totusi ca ce vesezi noaptea ti se intampla ziua. De obicei visam ce dorim sa ni se intample si rareori se si intampla. Data viitoare cand mai visezi ca se va intampla ceva incearca sa nu faci ca in vis. De ex: daca visezi ca mergi intr-un loc, nu merge acolo a doua zi; daca visezi ca esti imbracat cu ceva a doua zi iei alte haine.

| trolololo a răspuns:

Ești trimisul lui Dumnezeu pe Pământ.

| erabianleonard explică (pentru trolololo):

Si cum pot stii mai bine asta?

| trolololo a răspuns (pentru erabianleonard):

HAHA, glumesc ma. Mintea umana are nenorocitul obicei de a reconstrui/adaugă aiurea anumite lucruri. In fine, în vis subconștientul face tot felul de tâmpenii, planifica, calculează, simulează situații întâlnite din trecut și din prezent, pentru a avea soluții în viitor. Chiar dacă nu suntem conștienți de asta. In cazul tău subconștientul tău s-a "gândit" sa iți ofere o "simulare" a ceea ce se v-a întâmpla în viitor pe baza situațiilor din trecut(un coleg al tău s-a îmbolnăvit iar dirigintele l-a întrebat dacă a adus scutirea) și a situații tale din prezent (erai bolnav și creierul a făcut legătura: bolnav
= scutire, și a prezis ce o sa se întâmple). Adică gândește logic, dacă ești bolnav și te duci la scoală după câteva zile, profesorul o sa te întrebe: Ai adus scutirea?

Acum tu pari tânăr, mintea ta nu e antrenata. Dar în timp dacă vrei o sa îți poți controla visele cu ajutorul conștientului. Necesita multa practica, dar odată ce reușești, vei putea face orice în vis și îți vei da seama ca visele sunt o născocire a subconștientului și nu mesaje de la dumnezeu, clarviziune sau mai știu eu ce alte prostii.

| Narfundo a răspuns:

Nu e nimic oniric in visele tale. Apropo de ele.Nu te lasa influentat de nalucirile noptii.Ele vin de unde nu trebuie

| erabianleonard explică (pentru Narfundo):

Dar de ce in vise mi se arata doar mie ce mi-se intampla a doua zi?

| Narfundo a răspuns (pentru erabianleonard):

Nu ti se arata nimic.Se intampla sa visezi locuri si evenimente prin care e posibil sa treci.Uni spun ca visele sunt avertismente si astfel te poti feri de lucruri rele din realitate.Nu face niciodata lucruri care sa para ca se leaga cu visele.Vei trage numai la rau.Cel mai bine! Nu le baga in seama.Eu am ajuns la stadiul in care nu trebuie sa mai visez nimic.Eu simt deja energia, starea si stiu daca urmeaza sa se intample ceva sau nu in urmatoarea zi.Cu toate astea tot nu bag in seama. Funda

| Miauti a răspuns:

Se se numesc vise precognitive. Si au loc atunci cand santem stresati de un anumit eveniment.

http://pazniculviselor.blogspot.ro/2011/06/teorii-vise-precognitive.html