| anonim_4396 a întrebat:

care sunt rankurile satanistilor? Gen novice, vrajitor, mare preot la din astea ma refer

14 răspunsuri:
| AFR81 a răspuns:

Cred ca astea: needucat, idiot, prost, nebun, dezaxat.

| anonim_4396 explică (pentru AFR81):

Stai jos evreu! La gazat cu tine.

| Clorox a răspuns:

Nu exista asa ceva...

| xerxes1 a răspuns:

Cam astea ar fi:Ignorant, foarte ignorant si mare ignorant.
Satana este un personaj inventat de crestini.
La evrei era o functie provizorie pe care o putea lua oricine.
Primii crestini fiind analfabeti au inteles anapoda scrierile evreilor pe care le-au furat.

| anonim_4396 explică (pentru xerxes1):

Scuza-ma ca te intreb, dar tu ce orientare religioasa ai? Pentru ca observ ca raspunsurile tale tind sa aprecieze Paganismul.

| xerxes1 a răspuns (pentru anonim_4396):

Liber cugetator.

| VelaJohnny a răspuns:

Depinde de la cult la cult. Unele promoveaza ideea ca tu esti un dumnezeu (propriul tau dumnezeu sau ceva gen), deci, ma gandesc ca poate fi considerat si asta un rank acolo. thinking laughing

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu exista rankuri in satanism.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Satanistii n-au un guru si-si iau practicile direct de la Satan. Unii mai avansati decat altii, si avansarea se face doar prin munca.

| Scarbo a răspuns:

Baga-te intr-o secta de masoni. De ce zic asta? Pentru ca in Evul Mediu masoneria ca sa-si pastreze secretele departe de curiosi, le spunea ca tot ce are legatura cu ocultismul sau alchimia vine de la diavol. Desigur...totul era sub acoperamantul catolicilor. Asa ca toate prostiile ce o sa le vezi pe situri despre ocultism, demoni, simboluri oculte, culese de prin nu stiu ce carti sa stii ca sunt de la masonerie. Am spus asta ca stiu din start ce cauti.

| KiszMy a răspuns:

Sătănică **
sătănuț ***
sătănel ****
satana *****

| RoxanaY a răspuns:

De ce te preocupa pe tine asta? Stai linistit si sa nu cumva sa faci ceva ce vei regreta pentru tot restul vietii tale. Daca doar ai intrebat de curiozitate e ok. Nu stiu sa-ti raspund la intrebare.

| AstroLaur a răspuns:

E simplu. La inceput fiecare este novice. Apoi urmeaza testul lumanarii.
Se ia o lumanare, se intoarce cu susul in jos ca asa e traditia si se aprinde in aceasta pozitie. In acest caz o lumânare normala se va stinge in cateva secunde pentru ca ceara topita va curge in jos pe fitil stingand lumanarea. Daca un satanist poate mentine lumanarea intoarsa si aprinsa in acelasi timp pe toata perioada ritului, va trece la rankul de vrajitor deoarece este clar in acest caz ca a sfidat legile fizicii.
Cand focul lumanarii (evident intoarse) o ia culmea, in jos spre pamant, adica daca reuseste sa inverseze si focul, ajunge mare preot.

LOL. Nu ma lua in serios. Doar imi iau doza de umor.

| HaukeaKelii a răspuns:

Nu exista rancuri, cel Putin nu mai mult de preot, personalul biserii lui Satan si tot asa. Exista totusi mai multe tipuri de Satanism.
Al meu, LaVeyan : Satan e un cuvant de incredere de sine, putere s-a.m.d nu o divinitate. Deci nu, nu omor virgine ca sacrificiu pentru un om cu cap de capra.
Teist : cum e Dumnezeu pentru credinciosi doar ca aici e Satana.
Sunt cei care sacrifica pentru Satana.
Sunt cei care cred in Lucifer si spun ca el e mai bun/pasnic/ceva de genu' decat Satana.
Sunt cei care nu prea au treaba cu Satana dar au treaba cu demonii.
Cei care se bazeaza pe biblie, deci el e rebelul care a incercat sa ii ia tronul lui d-zeu.
Si sunt aia care combina mai multe religii, gen cred ceva dintr-o religie si ceva din alta.

Chestia cu novice si vrajitor ar fi la pagani, nu la noi.