| Riker a întrebat:

ce credeți despre sacrificarea mieilor de Paște? Înțeleg că este necesar să ne alimentăm cu carne, dar alta este când sacrificăm un animal în abator conform unor norme și standarde pentru necesitate și altă este când sacrificăm public milioane de miei și mai știu eu doar pentru că așa este tradiția și asta ne cere cere religia.
Mai ales că o mare parte vor fi risipiți.
Nu credeți că în secolul ăsta, genul acesta de evenimente sunt aiurea chiar și pentru o țară europeană?

7 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Ai dreptate, dar la romanii fara bautura si mancare nu exista paste

| Riker explică (pentru RAY):

La ce te aștepți de la o țară de inapți mintali și ignoranți care și acum cred într-un zombie care a înviat din morți acum 2000 de ani?

| gemeni6226 a răspuns:

Nu sunt de acord.Restul parerilor poti citi la Conversatii unde TPU intreaba :obiceiuri de paste si acolo citiva oameni isi spun parerea despre acest lucru.

| Elide a răspuns:

Nici mie nu mi se pare normal ca sa omori niste biete animale nevinovate, eu stau la sat sI aici pe ulita mea este o tarla si iti imaginezi ca vin o gramada de persone sa cumpere miel zeci de masini vin pe ulita si aud din cand in cad strigarea mieilor de imi vine sa plang pentru saracele suflete nevinovate.

| Maryyys a răspuns:

E barbarie pura!

| LesiaMarinel a răspuns:

Eu nu am mancat niciodata miel sau iepure sau mai stiu eu ce animale. Îmi este mila pana si de porci, vaci si gaini. Tot niste suflete nevinovate sunt si ele :'(

| Alcantara50254 a răspuns:

Ai dreptate, mieii sunt frumosi