| rtbmncvlopasdf a întrebat:

Ce intelegti prin asta:Ca fiecare dintre noi si tu ai primit anumite daruri de la Dumnezeu, sti care sun acelea? Ce asteapta Dumnezeu sa faci cu aceste daruri? Cine ma ajuta primeste Funda

Răspuns Câştigător
| ΟρθόδοξηΠίστη a răspuns:

Salut.
Fiecare om este unic. Fiecare are diferite daruri : unul are talent la desen, unul are o voce placuta, si asa mai departe.
Noi trebuie sa avem grija de ele, sa le practicam, sa exersam, sa le lucram.
La fel ca si in pilda cu talantii.

3 răspunsuri:
| Z3R0H0uR a răspuns:

Talente incredibile. http://www.tpu.ro/......a-data-am/

| rtbmncvlopasdf explică (pentru ΟρθόδοξηΠίστη):

Despre pilda cu talanti era vorba aveam un exercitiu, dar nu stiam cum sa ma exprim ca sa nu incalc regulile de la tpu.Multumesc pentru raspuns

| danay72 a răspuns:

Un dar pretios pe care l-am primit este faptul ca am fost inzestrati cu liberul arbitru. Apoi, cel mai important e faptul ca Isus, Fiul lui Dumnezeu, si-a dat viata pentru noi, ca sa putem beneficia de viata vesnica.Ioan3:16.Acestea sunt doar cateva daruri dintr-o lista lunga, dar noi putem arata ca le apreciem daca ascultam de el si aplicam indrumarile sale, si de fapt tot noua ne facem un bine prin acest lucru.Proverbe27:11