| Pricope_Marius_1997 a întrebat:

Ce mentioneaza religia despre cei care au trait numai pentru ei care au fost egoisti si nu au lasat nimic in urma lor nici macar un copil? Vor ajunge in iad? Sau e posibil ca intr-o alta viata acesti oameni sa ajunga si mai rau?
Credeti in reinacarnare? Ca sa tot vorbit despre asta si in trecut si acum.

9 răspunsuri:
| doctorandus a răspuns:

Lol, sa faci copii nu e mare lucru. Unii mai bine nu i-ar fi facut.

| RAY a răspuns:

Pavel spunea ca daca poti sa ramai singur este foarte bine,daca totusi simti nevoia de a avea o femeie este bine sa vezi de una,nici unde in biblie nu se promoveaza ideea de a avea o familie,de a te insura,de a face copii, cum mai spus unui user care ma judecat ca de ce nu am familie,iisus era singur,fara nevasta,copii,apostoli lui iisus dupa ce lau cunoscut acestia ti-au parasit familile,oare de ce daca asta conta asa mult,iisus este un exemplu parerea mea de urmat daca esti crestin,iisus nu a avut copii,nevasta,familie, prieteni,nu era prea social el de fel, nu avea loc de munca a spus sa nu ne facem griji pentru ziua de maine,chesti care sunt ignorate de materialisti crestini care se dau sfinti dar pun accent doar pe bani

Credeti in reinacarnare?
as vrea sa repet din nou ca una e a crede alta e a stii,este o imensa diferenta intre cele doua,a crede e una a stii e altceva, omul mai mult creede si putin stie
eu nu cred in viata de apoi, reincarnare, dar nu stiu daca exista sau nu, vom afla cu toti asta fii fara griji, moartea ne asteapta pe toti, cu toti asa pe rand ne vom duce

| Celcestietot a răspuns:

Biblia ne invata ca nu exista reincarnare. Nu ajungi in Iad daca nu faci copii, iar daca gresesc sa ma contrazica cineva.

| Pricope_Marius_1997 explică (pentru Celcestietot):

Atunci ce patesti? ca doar ai trait numai pentru tine, ai facut numai ce ai vrut tu.

| Celcestietot a răspuns (pentru Pricope_Marius_1997):

Pai depinde de fiecare om cum traieste in viata asta, fie cu Dumnezeu, fie fara El, iar in Biblie ne spune chiar ca putem trai fara femei.

| Pricope_Marius_1997 explică (pentru Celcestietot):

Eu ma refeream la idea ca esti casatorit traiesti cu o femeie dar nu ai facut copii pentru ca nu ati vrut la asta m-am referit.

| Celcestietot a răspuns (pentru Pricope_Marius_1997):

Pai cred ca nu este pacat. Iisus nu a fost casatorit (asta ne arata in Biblie), iar faza cu cresterea si umplerea Pamantului cred ca a fost spusa doar ca sa ducem rasa umana mai departe. Onanie cred ca nu s-ar putea numi, dar acum ramane de vazut la Judecata de apoi happy.

| danut a răspuns (pentru Pricope_Marius_1997):

Nu toti oamenii pot face copii, daca ai facut OREON cand ai fost copil sau adolescent NU mai poti face copii. Cu astia ce faci?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Prietene, te mai lași de religie? nu vezi că te strică?