| ionutflorin123 a întrebat:

Salut, TPU de un timp tot i-am cerut lui Dumnezeu semne daca chiar exista... odata m-am culcat doar cu boxeri asa-mi amintesc si cand m-am terzit m-am trezit cu pantaloni si o bluza pe mine.O fi asta un semn?

15 răspunsuri:
| danut a răspuns:

Intrebarea ta pusa in bataie de joc a luat o turnura neasteptata, Dumnezeu NU se ocupa cu imbracatul sau dezbracatul, nu este nici o minune in exemplul tau ci doar ceva alcool sau droguri. Existenta lui Dumnezeu NU trebuie demonstrata, daca v-ati uita numai o secunta in jurul vostru v -ati lamuri dar incepand cu asazisi oameni de stiinta si pana la plozi cu probleme mintale de pe net dovedesc lipsa ORCAREI minime logici. NATURA NU ESTE si nici n-a fost si nici NU va fi ceva care GANDESTE de aici si IMPOSIBILITATA de a creia DOUA fiinte asemanatoare si COMPLEMENTARE, masculul si femela. Lasati prostiile ca NATURA NU TINE MINTE ce a creat la barbat ca sa faca complementul la femeie, numai niste redusi mintali pot sustine asa ceva.

| anonim_4396 a răspuns (pentru danut):

Adevăratul zeu este Odin... Dumnezeul creștinesc nu există. Odin există!

| danut a răspuns (pentru anonim_4396):

E perfect, pentru tine Odin este creatorul tau, atunci cand esti in mare nevoie sa strigi pentru ajutor la. Odin, nu la Dumnezeu.

| Anonimgirltpu a răspuns:

Credinta vine din interior, ca daca astepti sa crezi doar la un semn, vei astepta mult și bine. Dumnezeu nu ne mai da semne fizice de mult timp.

| ania a răspuns:

Dacă nu ești sigur, mai insistă.

| RAY a răspuns:

Danut daca ne uitam un jurul nostru vedem extrem de multa suferinta,suferinta care nu ar putea exista daca ar exista un creator bun,el ori accepta asta,este indiferent,nepasator, vorbim de cutremure,inundati,copii care se nasc cu diabet ca cica din cauza parintilor,daca tu faci o crima copilul tau trebuie sa faca si el? frica de moarte este motivul pentru acest fanatism sectact, va este frica de moarte asa ca credeti intr o viata de dupa lipsita de suferinta, moarte, cat despre daca exista un creator poate este unul deist, panteist sau traim in matrix, totul este o iluzie, naiba stie

suntserios
| suntserios a răspuns:

Se potriveau cromatic?

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Da, poate fi. Uite de exemplu, un prieten al meu s-a dus la cineva în vizită. A băut ceva și i s-a rupt firul. Când s-a trezit era tot acolo, dar în pat, gol goluț, cu două femei goale lângă el. Sunt semne și semne.

| Celcestietot a răspuns:

Dumnezeu exista, iar acesta poate fi un semn.

| Octavian199 a răspuns (pentru Celcestietot):

Parca vorbea cu Noe si ceilalti.De ce nu vorbeste si cu cei mai credinciosi? Stai ca stiu. Daca vorbeste Dumnezeu cu el, e schizofrenie, dar daca el vorbeste cu Dumnezeu, e credinta Aka religie rolling on the floor

| Celcestietot a răspuns (pentru Octavian199):

Citește din Biblie și vei înțelege.

| Octavian199 a răspuns (pentru Celcestietot):

Cum crezi ca am devenit ateu?rolling on the floorAsta e replica de copil mic.De parca stii ce citesc eu.

| Celcestietot a răspuns (pentru Octavian199):

Replica mea se potrivește unei persoane indiferent de vârsta acesteia. Citești ce vrei, dar din Biblie eu spun că nu ai înțeles.

| Donsavas a răspuns:

Dacă Dumnezeu exista sau Nu, e mai important decât dacă tu crezi ca exista.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De unde știi că nu te-au îmbrăcat ei? De unde știi că nu ai fost într-un somn adânc? Frate,Dumnezeu,dacă ar exista,ți-ar da semne EXACTE și CLARE.Și chiar dacă există,stai liniștit,bucură-te de viață, mai bine trăiește în plăceri (nu mă refer la cele exagerate ), decât să stai miliarde de ani într-un loc numit,, rai".Ce să faci acolo? Doar cântece, strigă-te, bla bla bla...Cine știe cum nu te vei plictisi acolo sus