| SaraCamelia a întrebat:

Salut tpu.este pacat daca zic cand ma enervez sau alte chestii de genu', "Da-o-n pisicii masii?" Eu caut o solutie in care sa nu mai fac pacate injurand. Este pacat daca zic asta? Va rog sa spuneti direct da sau nu, fara sa ma luati la "teorii" Funda! Va multumesc mult de tot!

Răspuns Câştigător
| Anirbas a răspuns:

Chiar daca inlocuiesti cuvintele, chiar daca zici ''vapor'' cu intentia sa fie o injuratura, e aiurea pentru ca tu simti nevoia sa injuri. Noi dam cuvintelor insemnatate. Vapor!

| SaraCamelia explică (pentru Anirbas):

Ma refeream daca este pacat sa "injur " cu alte cuvinte. In special cu "Batate-ar norocul, umpleate-ai de bani, sanatate, da-o-n pisicii masii"Asta era intrebarea: ESTE PACAT DACA "INJUR" CU ACESTE CUVINTE?

| Anirbas a răspuns (pentru SaraCamelia):

Da.

6 răspunsuri:
| VelaJohnny a răspuns:

Raspuns direct: da.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Înjură cât vrei că nu există o lege care să interzică înjuratul.
Și n-o să-ți ardă sufletul în niciun "iad", dacă de asta ți-e frică să înjuri.

| Angelostietot a răspuns:

Da este pacat sa injuri in loc sa folosesti injuraturi linisteste-te sau poti sa cauti alte cuvinte.

| 11naomi11 a răspuns:

Pacat este fapta pe care o faci si care nu respecta poruncile. Iar ceea ce spui tu e pacat.