| PsyhoChild a întrebat:

Eu am o casa cu 9 camere in care poti sa dormi.Casa este ceva gen doua etaje unul mai sus si altul mai jos dar nu e unul deasupra celuilalt.Sunt unul langa altul.La etajul doi cel de sus sunt 3 camera.Intr-una dintre ele este o briza rece si parca este ceva ciudat la acea camera, este si un tablou pe perete cu tatal meu si fratele lui in armata alb negru si arata ca si cum ar fi fantome acolo happy. Faza este ca fratele meu mai mare are vise urate gen se viseaza in acea camera si incepe sa tipe ca toti dracii in somn si dupa vine langa mine in pat ca ii este urat sa mai doarma singur.
Problema este la mine...eu am numai vise erotice in acea camera.Nu simt deloc frica acolo cand ma visez.M-am visat de 5 ori acolo cu diferite fete facand lucruri de adulti.
Ce inseamna asta? Lui ii este frica iar eu am vise erotice.Chiar azi noapte am avut alt vis de acest gen acolo.
Pun asta la categoria religie deoarece mi se pare straniu dar totusi placut pentru mine

4 răspunsuri:
| danay72 a răspuns:

Nu inseamna nimic. Visele apar din mulțimea gândurilor, spune Biblia. Apoi, ceea ce gandim, vorbim sau vedem ajungem să visăm.

| anonim_4396 a răspuns (pentru danay72):

Apreciez că iei in considerare ceea ce spune Biblia:visurile apar din multimea gândurilor, dar dacă vei medita mai mult la acest subiect vei observa că înaintea lui Dumnezeu si gândul trebuie să fie curat (lucrul acesta e amintit de multe ori in Biblie... eu voi da doar doua referințe din care reiese ceea ce am afirmat deja: 1 Corinteni 4:5; 2 Corinteni 10:5). Așa că nu mi se pare normal să afirmi că nu înseamnă nimic. Gândul trebuie făcut rob ascultării de Hristos, așa cum spune apostolul Pavel către Corinteni!

| danay72 a răspuns (pentru anonim_4396):

Intr-adevar dacă avem gânduri curate și morale acestea ne vor ajuta și să avem vise plăcute. Filipeni4:8

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In primul rând, faptul că pentru tine e plăcut nu e un lucru de bine, deoarece acest lucru e un păcat înaintea lui Dumnezeu( conform Matei 5:28). Totuși, având in vedere că Dumnezeu îți dorește viața mai mult ca oricine, si nu orice fel de viața, ci viața veșnica, te îndemn să Il rogi pe Dumnezeu să te elibereze de aceste lucruri... Nu se merită să lași o fericire veșnică pentru câteva clipe de plăcere...